Reklama

Już pięciu kandydatów na wójta Spiczyna

Opublikowano:
Autor:

Już pięciu kandydatów na wójta Spiczyna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza wyścig po władzę w Spiczynie. Tym razem na wójta chce startować pięciu kandydatów. Obecna włodarz i czterech innych.

Który z pięciu kandydatów zdobędzie najwięcej głosów mieszkańców i zostanie wójtem? Szykuje się zacięta walka. Pięciu kandydatów zarejestrowało już swoje komitety wyborcze i potwierdziło start w wyborach na wójta. Wiadomo, że ich nazwiska znajdą się 21 października na listach wyborczych, a oni sami powalczą o głosy mieszkańców gminy Spiczyn.

Wójt, przewodnicząca i dyrektorzy

Na wójta zdecydowała się kandydować obecna wójt gminy Dorota Szczęsna, która zarejestrowała komitet KWW DOROTA SZCZĘSNA. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu jest Dariusz Ryszard Szczęsny. Szczęsna wygrała wybory na wójta w 2014 roku z wieloletnim włodarzem gminy Mirosławem Krzysiakiem zdobywając 58,38% (1313 głosów) poparcia mieszkańców. Krzysiak nie będzie ubiegał się o stanowisko wójta gm. Spiczyn, ale nie rozstaje się z samorządem i zamierza kandydować do Rady Powiatu w Łęcznej z KWW Wspólna Sprawa.

 Dzierżyć władzę w gminie chce także przewodnicząca RG Spiczyn i główna postać opozycji Joanna Dejko, która wystartuje ze swojego komitetu KWW JOANNY DEJKO GMINA SPICZYN-NASZE MIEJSCE. Komitet jest na etapie tworzenia programu wyborczego i formułowania listy kandydatów. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu jest Leszek Mariusz Dejko. 8 września komitet zainauguruje działalność i oficjalnie rozpocznie kampanię wyborczą. Na radnego z komitetu Joanny Dejko zamierza startować m.in radny, prezes Stowarzyszenia Oświatowego CJZ i dyrektor szkoły w Charlężu Mirosław Żerebiec.

Trzeci zarejestrowany w gminie komitet to KWW LOGICZNA GMINA, którego pełnomocnikiem wyborczym jest nauczycielka Gimnazjum w Spiczynie Anna Chabroszewska. Komitet wystawi na wójta Tomasza Żurawia, dyrektora wygaszanego Gimnazjum w Spiczynie, prowadzonego przez gminny samorząd. Wygrywając w wyborach na wójta dyrektor nie mógłby pełnić dwóch funkcji jednocześnie, dlatego musiałby zrezygnować z ostatniego roku kierowania szkołą. Tomasz Żuraw potwierdził nam swoją kandydaturę, ale nic nie chciał powiedzieć na ten temat przed oficjalnym otwarciem komitetu. 

KWW RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ do kandydowania na wójta wystawi Tomasza Iwanickiego z Kol. Spiczyn. Iwanicki potwierdził nam swój start ale stwierdził, pytany o plany wyborcze, że"na chwilę obecną powierzono mi inne zadania, uniemożliwiające mi profesjonalne przygotowanie się do tematu."

Pełnomocnikiem wyborczym komitetu jest Joanna Iwanicka. 

 Na wójta będzie też starował były radny i zastępca komendanta wojewódzkiego lubelskiej straży pożarnej st. bryg. Gustaw Włodarczyk z Jawidza, który od 2016 roku przebywa na emeryturze. Tego kandydata wystawił KWW WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ jak dowiedzieliśmy się od sołtysa Jawidza Juliana Szalasta, który pełni funkcję pełnomocnika wyborczego komitetu. 

To może nie być kompletna lista kandydatów. Nie wiadomo jeszcze kogo na wójta wystawią komitety partyjne, zarejestrowane na szczeblu ogólnopolskim.

Świeży oddech

 Kolejny zarejestrowany komitet w Spiczynie KWW NATALIA DUDEK reprezentuje  pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Spiczynie, Natalia Dudek. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu jest Krzysztof Marek Dudek.

Komitet wyborczy KWW WSPÓLNA GMINA SPICZYN z Charlęża Kolonii planuje wystawienie kandydatów do Rady Gminy Spiczyn z różnych okręgów wyborczych. Z jego listy wystartują m.in Magdalena Domańska, kierownik Ośrodka Kultury w Ulan-Majorat, w powiecie radzyńskim, Marta Połuch i Dariusz Donica, Dyrektor Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego. Kandydaci mają doświadczenie w pracy w samorządzie, i jak mówi Magdalena Domańska "chcą wnieść do samorządu w Spiczynie świeży oddech". Głównie zależy im, jak podkreśla kierownik na utrzymaniu dobrej współpracy pomiędzy radą gminy, a wójtem, co zaowocuje korzyściami dla gminy. Pełną listę kandydatów komitetu poznamy po 17 września.

fot. google maps

MS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE