Reklama

Kilkanaście kolejnych chorych z koronawirusem! Czwórka z Lublina

Opublikowano:
Autor:

Kilkanaście kolejnych chorych z koronawirusem! Czwórka z Lublina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 47 osób wzrosła liczba osób w Polsce zarażonych koronawirusem. Oznacza to, że tylko w ciągu dzisiejszej nocy przybyło kilkanaście nowych przypadków, w tym cztery w Lublinie. 

W czwartek po godz. 7 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło zdiagnozowanie kolejnych 14 osób zarażonych koronawirusem w naszym kraju.

Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), czterech osób z w woj. lubelskiego (Lublin), 3 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica), trzech osób z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie) i jednej osoby z woj. łódzkiego (Łódź).
 
W sumie mamy 47 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.
 
- Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osób, które miały kontakt z pacjentem z Bełżyc. Stan wszystkich jest dobry. Osoby przebywają w szpitalach z oddziałami zakaźnymi i obserwacyjno-zakaźnymi w Lublinie - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego. - Ze względu na ochronę danych osobowych oraz tajemnicę lekarską nie będą udzielane szczegóły dotyczące tożsamości pacjentów - dodaje.
Przypomnijmy, że dotychczas zarażone były dwie osoby - mężczyzna z Niedrzwicy Dużej w powiecie lubelskim oraz kobieta z Janowa Lubelskiego, oboje w wieku między 50 a 60 lat. Stan mężczyzny oceniano jeszcze wczoraj jako ciężki, kobieta, jak przyznał wojewoda, miała być w "trochę lepszym stanie od chorego mężczyzny". Oboje oddychali za pośrednictwem respiratora. Mężczyzna leży w szpitalu w Bełżycach, kobieta w szpitalu w Lublinie.

W sumie w województwie lubelskim koronawirusa wykryto u sześciu osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE