Reklama

Kładka za prawie dwa miliony

Opublikowano:
Autor:

Kładka za prawie dwa miliony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka DURA z Lublina zbuduje kładkę pieszo-rowerową nad ulicą Lubelską w Łęcznej (nad drogą prowadzącą nad jeziora). Przejdziemy nią lub przejedziemy rowerem od okolic kościoła św. Marii Magdaleny na Rynek II, który niedługo odzyska dawny blask. Kładka ma powstać do końca roku.

Do przetargu stanęło sześć firm, ale tylko dwie mieściły się w kwocie zarezerwowanej przez gminę na tę inwestycję. W środę, 18 marca, urząd poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Przetarg wygrała spółka DURA z Lublina, która zbuduje kładkę za nieco ponad 1,949 mln zł (z czego 85 proc. dorzuci Unia Europejska) i będzie to jedna z największych inwestycji łęczyńskiego ratusza w 2020 roku.

- Kładka będzie miała 78 m długości i 4 m szerokości. Na płytach betonowych zostanie ułożona nawierzchnia z żywicy epoksydowo-poliuretanowej o kolorystyce różnej dla ciągu pieszego i rowerzystów. Po obu stronach kładki zostanie ustawiona balustrada wyposażona w dodatkowe poręcze przeznaczone dla osób niepełnosprawnych – informuje Grzegorz Kuczyński, rzecznik Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Kładka będzie oświetlona punktowymi oprawami LED zamontowanymi w balustradzie. Zastosowane oprawy będą świeciły światłem o barwie od białej do dziennej. Łącznie po obu stronach kładki zostanie zainstalowanych około 300 opraw ledowych. Woda z kładki będzie odprowadzana przez wpusty do kanalizacji deszczowej.

Kamil Kulig

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE