Reklama

Kłusownicy łowili ryby na sieć

Opublikowano:
Autor:

Kłusownicy łowili ryby na sieć  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzech kłusowników na rzece Wieprz nielegalnie łowiło ryby na sieć rybacką. To mężczyźni w wieku 68, 58 i 41 lat. Podczas przeszukania ich posesji policjanci wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej zabezpieczyli duże ilości sieci rybackich, więcierzy, podrywek i wnyków.

Do łęczyńskich policjantów dotarły informacje, iż na rzece Wieprz co najmniej trzech mężczyzn rozkłada sieci i dokonuje nielegalnego połowu ryb.

Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej natrafili na trop jednego z kłusowników.

- Podczas przeszukania posesji 68-letniego mieszkańca gminy Spiczyn policjanci ujawnili narzędzia połowowe i kłusownicze oraz 11 kg wysuszonych liści tytoniu. W trakcie czynności służbowych realizowanych przez funkcjonariuszy na posesję 68 latka przyjechało dwóch mężczyzn w wieku 58 i 41 lat, którzy, jak się okazało, również dokonywali nielegalnego połowu ryb – informuje st. sierż. Izabela Zięba, rzeczniczka komendy w Łęcznej.

- W pojeździe, którym przyjechali dwaj mężczyźni, policjanci ujawnili ponton, przy użyciu którego rozkładali siatki na rzece Wieprz. Ponadto w mieszkaniach dwóch kłusowników zamieszkałych na terenie gminy Niemce policjanci ujawnili dużą ilość narzędzi połowowych w postaci podrywek i sieci rybackich. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy rzeczy będą stanowiły dowód w sprawie – dodaje.

Trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty nielegalnego połowu ryb na rzece Wieprz przy pomocy narzędzi połowowych. Ponadto 68-latek dopuścił się przestępstwa polegającego na posiadaniu urządzeń przeznaczonych do kłusowania, zaś 58 i 41 latek w związku z nielegalnym posiadaniem urządzeń do połowu ryb popełnili wykroczenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE