Reklama

Kolejne dofinansowanie Parku Podzamcze

Opublikowano:
Autor:

Kolejne dofinansowanie Parku Podzamcze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już trzeci projekt rewitalizacyjny parku, który zdobył najwyższą liczbę punktów i zajął pierwsze miejsce w rankingu.

Zarząd województwa lubelskiego w czwartek zatwierdził listę projektów, które spełniły kryteria i otrzymały wymaganą liczbę punktów oraz otrzymały dofinansowanie w konkursie w ramach Osi Priorytetowej 7 Ochrona dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działania 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne - projekty lokalne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Wśród czternastu projektów, które otrzymały dofinansowanie, projekt gminy Łęczna „Rewitalizacja zespołu dworsko–parkowego Podzamcze – II etap” zajął pierwsze miejsce z liczbą 95 punktów. Całkowita wartość projektu wynosi 1,8 mln zł, w tym kwota przyznanego dofinansowania to aż 1,4 mln zł.

Projekt będzie realizowany na powierzchni ponad 5 ha i obejmie obszar bezpośrednio przylegający do Świnki i Wieprza, w tej chwili praktycznie niedostępny.

- Teren zostanie uporządkowany. Wykonane zostaną nowe nasadzenia, placyki i alejki o nawierzchni mineralnej i brukowej. Zostaną ustawione nowe ławki i kosze na śmieci oraz tablice informacyjne. Teren oświetli 18 latarni parkowych. Powstaną ścieżki edukacyjne: historyczna i biologiczna. Będzie to część parku o najbardziej naturalnym charakterze. Większość nasadzeń będą stanowiły rodzime gatunki – mówi Grzegorz Kuczyński z łęczyńskiego ratusza.

- Prace w parku zostały podzielone na trzy etapy: tzw. park włoski, folwark i park ekologiczny w dolinie Świnki i Wieprza.  Ułatwiło to złożenie odrębnych wniosków oraz pozyskanie dofinansowania – dodaje.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zakończyła się rewitalizacja centralnej części parku wraz z ogrodem włoskim (I etap). W tym roku realizowane są prace rewitalizacyjne zabudowań dawnego folwarku (2-gi etap). Przyznane w czwartek dofinansowanie pozwoli na dokończenie kompleksowej rewitalizacji parku, w części należącej do gminy Łęczna. Wykonana w poszczególnych etapach infrastruktura stworzy jedną funkcjonalną całość.

Wszystkie trzy wnioski zostały bardzo wysoko oceniane i zajmowały pierwsze miejsca na listach rankingowych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE