Reklama

Komornik w Urzędzie Gminy Spiczyn

Opublikowano:
Autor:

Komornik w Urzędzie Gminy Spiczyn  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak doszło do przegrania procesu, a potem do kompromitującego urząd zajęcia komorniczego? Zaczęło się od tego, że urząd gminy nie wysłał do sądu zaświadczenia, że... wójt Dorota Szczęsna jest wójtem.

Uprawomocnił się przez to niekorzystny dla gminy wyrok, a po dług przyszedł... komornik.

- Komornik sądowy z konta gminy ściągnął kwotę blisko 63 tysiące złotych w tym 47.970 złotych to należność główna, a około 15.000 zł to koszty, których gmina ponosić nie powinna wylicza radna Magda Domańska, której determinacja przyczyniła się do tego, że szczegóły sprawy ujrzały światło dziennie.

Wójt: Mogliśmy mieć piękny budynek...

Gmina Spiczyn otrzymała unijną dotację na budowę Centrum Aktywizacji Społecznej w Kijanach. Urząd Marszałkowski przyznał na ten cel ponad 1,2 mln zł. Do tego gmina miała dołożyć według wstępnych założeń ponad 1,5 mln zł wkładu własnego. Budynek z salą o pow. ok. 300 mkw., oraz budynek gospodarczy miał powstać najdalej w 2020. Do realizacji projektu jednak nie doszło i gmina musi zwrócić przyznaną dotację. Ostateczne rozstrzygnięcie w tej sprawie nastąpiło podczas obrad RG Spiczyn 21 listopada. Wójt Dorota Szczęsna wnioskowała o wniesienie do porządku obrad uchwały o zwrocie dotacji i rezygnacji z realizacji projektu.

- Mogliśmy mieć piękny budynek dla mieszkańców całej gminy, bo naprawdę nie mamy sali dzisiaj, żeby pomieścić tych 150 osób, czy nawet 200, miało to służyć mieszkańcom. Dzisiaj musimy podjąć taką decyzję męską - mówiła. 

Uchwała o zwrocie dotacji została przegłosowana. 

 Na fiasko projektu realizowanego od 2014 roku wpłynęło wiele czynników, przeważyły względy finansowe. Ostatecznie projekt upadł po tym, jak radni z różnych względów nie zdecydowali się na dołożenie z budżetu dużo większych pieniędzy niż były początkowo planowane, obawiając się że inwestycja pociągnie za sobą dodatkowe koszty, których można było uniknąć przez zminimalizowanie wydatków na etapie projektowania.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

MS

na zdjęciu: wójt gminy Spiczyn Dorota Szczęsna 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE