Kompletnie pijani ukryli motorower przed przybyciem policji

wiadomosci Dwóch mężczyzn jadąc motorowerem nagle się przewróciło. Przed przybyciem policji schowali motorower i upierali się, że szli pieszo i upadli doznając obrażeń.

KWP w Lublinie

Opublikowano: 30 września 2020 09:20 | Aktualizacja: 30 września 2020 09:20

Dyżurny łęczyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Jawidz dwóch mężczyzn w niewyjaśnionych okolicznościach przewróciło się prawdopodobnie na motorowerze i niezbędna jest pomoc medyczna. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze nie ujawnili jednośladu. Dwaj uczestnicy zdarzenia w  wieku 60 i 30 lat zgodnie twierdzili, że żaden pojazd nie brał udziału w wypadku, a ich obrażenia są efektem upadku na chodnik.

 

Policjanci poddali w wątpliwość tłumaczenia mężczyzn. Obydwaj zostali zatrzymani.  Finalnie okazało się, że zataili prawdę. Okazało się, że motorowerem marki Honda kierował 60-letni mieszkaniec gminy Spiczyn, który w pewnym momencie stracił równowagę i uderzył w krawężnik. Ponadto przewoził on kompletnie pijanego 30-letniego pasażera, który wydmuchał ponad 3 promile. Z kolei badanie stanu trzeźwości u 60-latka wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Nieodpowiedzialny kierowca wczoraj usłyszał zarzuty, do popełnienia których się przyznał. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.