Reklama

Koniec z hołubieniem górnictwa? Bogdanka broni się sama

Opublikowano:
Autor:

Koniec z hołubieniem górnictwa? Bogdanka broni się sama - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koniec z hołubieniem górnictwa? Zmiana stosunku do sektora węglowego? Branża energetyczno-górnicza nie zasługuje już na swój resort? - to pytania jakie pojawiły po informacji o likwidacji Ministerstwa Energii. 

Komentatorzy podkreślają zdziwienie branży decyzją nowego rządu.

Co to oznacza dla Bogdanki?

Nie pomógł apel Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność do premiera, by nadzór nad przedsiębiorstwami energetycznymi i górniczymi sprawował jeden resort. A jest to – zdaniem związków - najbardziej efektywny sposób zarządzania branżą działającą na zasadzie systemu naczyń połączonych. Resort został zlikwidowany. Minister Krzysztof Tchórzewski – który na Barbórce 2016 zapowiedział budowę elektrowni w Starej Wsi – wrócił do ław poselskich.

Co te zmiany znaczą dla Lubelskiego Węgla, który wraz z Eneą tworzy koncern surowcowo-energetyczny? Bogdanka mówi jednym głosem. O tym, że górnictwo dawno przestało być hołubione jak w latach 70., a stało się raczej chłopcem do bicia. O tym, że – zwykle zawyżane w publicznym przekazie – zarobki są solą w oku społeczeństwa i że górnicy, jak wszyscy, mają dzieci i także oczekują przyjaznych środowisku rozwiązań, ale przecież nasze lodówki muszą działać. Podkreślają też, że kondycja Bogdanki różni się od problemów śląskich spółek.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk, fot. www.lw.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE