Reklama

Korea Południowa: W internecie podaje się, gdzie każdego dnia był każdy zakażony

Opublikowano:
Autor:

Korea Południowa: W internecie podaje się, gdzie każdego dnia był każdy zakażony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ludzie dzięki temu sprawdzali czy się z kimś takim nie zetknęli i sami zgłaszali się do badania. Rozmowa z siosrą Dorotą Dumą, Franciszkanką Misjonarką Maryi, mieszkanką Pusan w Korei Południowej, która przez sześć lat pracowała w parafii św. Barbary w Łęcznej (wywiad przeprowadzony 18 marca 2020 r.).

- W Korei mieszka bardzo dużo Chińczyków, jak wybuchła epidemia w Wuhan to Korea od razu zamknęła z nimi granicę. Wprowadzono kwarantannę dla studentów, ponieważ studiuje tu prawie 70 tysięcy Chińczyków. Rok akademicki zaczyna się tu 1 marca, dlatego przesunięto go o 2 tygodnie, by wszyscy mogli odbyć tę kwarantannę, ja też dopiero teraz podjęłam naukę języka koreańskiego. Wszystko było opanowane... Zachorowań było bardzo mało...

Koreańczycy mają kapitalny system ochrony

- Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że Korea już trzeci raz mierzy się z wirusem z Chin, choć po raz pierwszy na tak wielką skalę. Dzięki temu mają już opracowane wszystkie procedury związane z zachowaniem się w takiej sytuacji. Każdy pacjent ma swój numer: pacjent zero, jeden, dwa, trzy... W internecie od razu zamieszczane są informacje, że na przykład pacjent "dziewiętnaście" tego i tego dnia był tutaj i tutaj. Tę historię, gdzie ktoś był, podaje się na trzy dni przed dniem zdiagnozowania choroby. Ludzie dzięki temu sprawdzali czy się z kimś takim nie zetknęli i sami zgłaszali się do badania. Bardzo dobrze to kontrolowali... I właśnie wtedy pojawił się 31. pacjent – kobieta.

(...)

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku w sklepach powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Marzena Olędzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE