Koronawirus: Dziewięć ognisk w województwie. M.in. parafia i spotkanie rodzinne

Na terenie województwa lubelskiego występuje dziewięć ognisk koronawirusa | foto Pixabay

wiadomosci Personel medyczny, pracownicy zakładów mięsnych czy zakonnice - to osoby zakażone z ognisk koronawirusa w województwie lubelskim.

oprac. dsm

Opublikowano: 25 lipca 2020 18:11 | Aktualizacja: 25 lipca 2020 19:16

Ponad cztery i pół tysiąca ludzi w kwarantannie

 

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim:

 

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym (ostatnia doba): 359 (12)
- liczba osób aktualnie objętych kwarantanną (ostatnia doba): 4551 (388)
- liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19
(ostatnia doba): 78 (9)
- liczba zakażeń wykazanych w powiatach woj. lubelskiego z ujętymi przypadkami mieszkańców innych województw (ostatnia doba) : 909 (12)
- liczba zgonów: 20 (0)
- liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 666 (11)

 

Dom samopomocy, środowisko parafialne i spotkanie rodzinne

 

Na terenie województwa lubelskiego występuje dziewięć ognisk koronawirusa w powiatach bialskim, puławskim, łukowskim i radzyńskim oraz w miastach Lublin i Puławy:

 

1. Powiat bialski: Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 27, liczba osób hospitalizowanych – 4); Nadbużański Oddział Straży Granicznej (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 14, liczba osób hospitalizowanych – 2); Gmina Piszczac, środowisko parafialne (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 80, liczba osób hospitalizowanych – 4, liczba osób, które zmarły z powodu zakażenia koronawirusem -2); Zakłady Mięsne w Horbowie (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 31, liczba osób hospitalizowanych – 2);

 

2. Miasto Puławy: Spotkanie rodzinne (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 7, liczba osób hospitalizowanych – 5);

 

3. Powiat puławski: Muzeum Nadwiślańskie – Oddziała Zamek w Janowcu (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 2, liczba osób hospitalizowanych – 2);

 

4. Miasto Lublin: Dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 18, w tym 1 osoba przebywa poza województwem lubelskim; liczba osób hospitalizowanych – 15)

 

5. Powiat radzyński: Uroczystość rodzinna poza województwem lubelskim (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 9, w tym 1 osoba z powiatu bialskiego; liczba osób hospitalizowanych – 5)

 

6. Powiat łukowski: Personel medyczny związany z zakładem rehabilitacji: (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 5, liczba osób hospitalizowanych – 5)

 

Prawie tysiąc przetestowanych


Na terenie województwa lubelskiego działa dziewięć laboratoriów, które w ciągu 24. godzin przebadały łącznie 902. osoby.
Laboratorium WSSE w Lublinie wykonuje badania w ramach nadzoru osobom, które objęte są kwarantanną. Przebadano 176 osób.

 

Osiem laboratoriów: WIHE w Puławach, RCKIK, UM w Lublinie, Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej SPSK 1 w Lublinie, Laboratorium badawczo-rozwojowe VITAGENUM w Lublinie, Laboratorium Analityczne w Zamościu, Laboratorium Mikrobiologiczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej oraz Laboratorium Analiz Lekarskich Alab w Lublinie wykonują badania dla podmiotów leczniczych.

 

• Laboratorium WIHE w Puławach przebadało 159 osób.
• Laboratorium RCKiK przebadało 233 osoby.
• Laboratorium Uniwersytetu Medycznego przebadało 122 osoby.
• Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej SPSK 1 w Lublinie przebadał 15 osób.
• Laboratorium badawczo-rozwojowe VITAGENUM w Lublinie przebadało 115 osób.
• Laboratorium Analityczne w Zamościu przebadało 26 osób.
• Laboratorium Mikrobiologiczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej przebadało 25 osób.
• Laboratorium Analiz Lekarskich Alab Lublin przebadało 31 osób.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.