Reklama

Koronawirus na kopalni w Bogdance

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koronawirus na kopalni w Bogdance - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwsza zakażona osoba w spółce Lubelski Węgiel Bogdanka to pracownica biura.

Kobieta w ostatnim czasie przybywała na urlopie i zwolnieniu lekarskim. Osoby, z którymi miała styczność poddano testom na koronawirusa, które dały negatywne wyniki. 

Niezależnie od tego przypadku na kopalni w Bogdance wykryto u trzech górników jednej ze spółek świadczących usługi dla LWB. 

- W ostatnich dniach po raz kolejny prawidłowo zadziałały nasze procedury związane z sytuacją epidemiologiczną. Po otrzymaniu zgłoszeń o pozytywnym wyniku testu trzech pracowników firmy zewnętrznej, którzy w ostatnim czasie wykonywali prace na terenie kopalni, podjęliśmy szereg działań prewencyjnych i zabezpieczających, by zminimalizować ryzyka związane z tą sytuacją – mówi Sławomir Krenczyk, dyrektor ds. relacji z otoczeniem LW Bogdanka.

Wszyscy, którzy mieli styczność z zakażonymi górnikami ze spółki zostali natychmiast odsunięci od pracy, a część sanepid wysłał na kwarantannę.

-  Wszystkie testy, jakim poddano potencjalnie zagrożonych pracowników Bogdanki, przyniosły wyniki negatywne – dodaje Sławomir Krenczyk.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE