Reklama

Kosiarski ostro do starosty: Ta nagroda to przekupstwo [DOKUMENT]

Opublikowano:
Autor:

Kosiarski ostro do starosty: Ta nagroda to przekupstwo [DOKUMENT] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie nazywam tego rozrzutnością, tylko nową polityką - tak starosta tłumaczy przyznanie 24 tys. zł nagrody dla sekretarza, którego zaraz potem zwolnił. Rządzący nieco ponad trzy miesiące Krzysztof Niewiadomski oznajmił, że nagrodził Kazimierza Radko za jego 16 lat dobrej pracy.

Przypomnijmy, że nowy starosta łęczyński Krzysztof Niewiadomski (PiS) niedługo po objęciu stanowiska zdecydował o zakończeniu współpracy z dotychczasowym sekretarzem powiatu Kazimierzem Radko, który był na tym stanowisku 16 lat.

- Niespełna miesiąc pracujemy z panem Kazimierzem Radko. Jest doświadczony i bardzo dobrze nam się współpracuje, ale takie były oczekiwania wyborców, żeby dać szansę innym. Zmiana nie jest podyktowana niezadowoleniem z pracy dotychczasowego sekretarza, ale uważam, że jest potrzebna dla naturalnego odświeżenia – tłumaczył w grudniu swoją decyzję starosta Krzysztof Niewiadomski w rozmowie ze "Wspólnotą".

Konkurs na to stanowisko wygrał 37-letni Michał Pelczarski, bliski współpracownik wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztofa Michałkiewicza. Pracę w łęczyńskim starostwie rozpoczął w piątek 1 marca.

Starosta będzie wnioskował o kolejną nagrodę

Tymczasem nie milkną echa zwolnienia poprzedniego sekretarza, który otrzymał wypowiedzenie za porozumieniem stron 10 stycznia br. Jeszcze w grudniu opozycyjny radny Artur Choma (PSL) pytał starostę o to, jakie konsekwencje finansowe poniósł lub poniesie powiat w związku z rozwiązaniem umowy o pracę z Kazimierzem Radko.

POZOSTAŁO JESZCZE 80 PROC. TREŚCI

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Po publikacji naszego tekstu we Wspólnocie starostwo przesłało nam odpowiedź na nasze pytanie w trybie dostępu do inormacji publicznej (o uzasadanienie wypłacenia nagrody):

 ZdjÄ™cie

Kamil Kulig 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE