Reklama

Krzesimów: Utopiła swoje dziecko. Grozi jej dożywocie (WIDEO)

Opublikowano:
Autor:

Krzesimów: Utopiła swoje dziecko. Grozi jej dożywocie (WIDEO) - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja zatrzymała 22-letnią mieszkankę powiatu świdnickiego, która odpowie za pozbawienie życia swojego narodzonego dziecka. Ciało dziewczynki zostało znalezione w rzece przepływającej przez Krzesimów, niedaleko Łęcznej.  

Przypomnijmy, że zwłoki dziecka znalazł mieszkaniec wsi 15 października w czasie niedzielnego spaceru nad rzeką Stawek-Stoki popularnie nazywanej Mełgiewką w Krzesimowie, 7 kilometrów od Łęcznej, gdzie stykają się powiaty łęczyński i świdnicki. Od razu zaalarmował policję.

Sekcja zwłok wykazała, że to dziewczynka i jej ciało leżało w wodzie krótko. Została wrzucona do rzeki żywa. W okolicach, gdzie znaleziono zwłoki noworodka były ślady opon, krwi i bandaże.

Po niespełna dwóch tygodniach policja dotarła do matki dziecka. 22-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego zatrzymana została w czwartek, w miejscu zamieszkania. Odpowie za pozbawienie życia swojego narodzonego dziecka.

- Funkcjonariusze wraz z prokuraturą prowadzili intensywne czynności. Przez wiele godzin na miejscu odnalezienia zwłok trwały oględziny. Z drugiej zaś strony prowadzone były czynności operacyjne, do których zaangażowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Wszystko po to, by ustalić matkę dziecka i motywy jej działania – informuje mł. asp. Elwira Domaradzka, rzeczniczka policji w Świdniku.

- Przez te niespełna dwa tygodnie wykonaliśmy szereg czynności, sprawdzeń, typowań i ustaleń.  To wszystko doprowadziło do zatrzymania 22-letniej kobiety – dodaje.

W czwartek, czyli w dniu zatrzymania mieszkanka powiatu świdnickiego została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Świdniku, gdzie usłyszała zarzut pozbawienia życia swojego dziecka tuż po porodzie.

Na wniosek policji Sąd Rejonowy w Świdniku zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Kobiecie grozi dożywocie.

Zdjęcie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE