Reklama

Krzysztof Niewiadomski starostą łęczyńskim

Opublikowano:
Autor:

Krzysztof Niewiadomski starostą łęczyńskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szef powiatowych struktur PiS, były przewodniczący rady gminy Milejów, prowadzący gospodarstwo agroturystyczne w Jaszczowie jest od dzisiaj starostą łęczyńskim. Wicestarostą został 28-letni Dawid Kostecki, do tej pory bliski współpracownik wojewody lubelskiego.   

Przypomnijmy, że w radzie powiatu 7 na 17 mandatów zdobyło PiS. Głosowania pokazują, że udało się tej partii zdobyć zaufanie radnych PO (3 radnych) i komitetu Twój Samorząd (2 mandaty).

I sesja rady powiatu rozpoczęła się w czwartek o godz. 12.00. Radni zgłosili dwóch kandydatów na przewodniczącego rady powiatu: Arkadiusza Biegaja  (PiS) i Artura Chomę (PSL). 

Na przewodniczącego został wybrany Arkadiusz Biegaj, który zdobył 12 głosów za swoją kandydaturą (pięć było przeciw). Wynik Artura Chomy to 5 głosów za, 10 przeciw, 2 wstrzymujące się. 

Arkadiusz Biegaj to lekarz weterynarii z Cycowa, który wrócił do rady powiatu po 4-letniej przerwie. W ostatniej kadencji przewodniczącym rady powiatu był Jan Baczyński vel Mróz, który w ostatnich wyborach nie dostał się do rady. 

Na wiceprzewodniczącą wybrano Jadwigę Jaskułecką, również z PiS, która była jedyną kandydatką na to stanowisko. Za jej kandydaturą było 12 radnych, pięciu przeciw. Jadwiga Jaskułecka jest z Łęcznej, prowadzi własną działalność gospodarczą, była radną miejską poprzedniej kadencji. 

Starosta spoza radnych

Następnie wybrano starostę łęczyńskiego. Adam Niwiński z PiS zgłosił kandydaturę Krzysztofa Niewiadomskiego, szefa struktur powiatowych tej partii przedstawiając go m. in. jako "znanego społecznika". Kolejnego kandydata zgłosił Artur Choma z PSL, który zaproponował dotychczasowego starostę Romana Cholewę. 

Z kolei Teodor Kosiarski (Wspólna Sprawa) zgłosił na to stanowisko Piotra Winiarskiego z PiS, ale ten nie wyraził zgody na kandydowanie. 

Podobnie jak w poprzednich głosowaniach 12 radnych było za kandydaturą zgłoszoną przez PiS. Tyle głosów zdobył Krzysztof Niewiadomski (pięciu radnych było przeciw jego kandydaturze). W ten sposób Niewiadomski został starostą. To szef powiatowych struktur PiS, były przewodniczący rady gminy Milejów, prowadzący gospodarstwo agroturystyczne w Jaszczowie.

Za Romanem Cholewą zagłosowało pięciu radnych, a 12 było przeciw. 

Nowy starosta na swojego zastępcę zaproponował 28-letniego Dawida Kosteckiego, mieszkańca Lublina, bliskiego współpracownika wojewody lubelskiego, który otrzymał 10 głosów za swoją kandydaturą, a cztery przeciw (dwie osoby wstrzymały się od głosu).  

Następnie Krzysztof Niewiadomski zgłosił kandydatów do zarządu: Arkadiusza Onyszko, Piotra Rybaka i Michała Woźniaka (wszyscy z PiS). Wszyscy zdobyli po 10 głosów "za", 4 "przeciw" (2 wstrzymujące). 

Arkadiusz Onyszko jest byłym bramkarzem reprezentacji Polski, obecnie trenerem w Motorze Lublin, Piotr Rybak to były dyrektor szpitala w Łęcznej, aktualnie dyrektor szpitala w Puławach, a Michał Woźniak to sołtys Stoczka, rolnik, prezes spółdzielni producentów chmielu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE