Reklama

Kto stoi za zmianami w starostwie?

Opublikowano:
Autor:

 Kto stoi za zmianami w starostwie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podsumujmy ostatnie zawirowania w powiecie. Starosta nadal na zwolnieniu. Zastępuje go nowy wicestarosta, dotychczasowy sekretarz powiatu. Objął stanowisko po odwołaniu Dawida Kosteckiego, który także – jak jego były szef - od początku czerwca przebywa na zwolnieniu lekarskim. Tyle faktów.

Teraz opinie i hipotezy, bo choć panowie już się rozstali, nie milkną spekuluje na temat  przyczyn. Mówi się o napięciu narastającym miedzy nimi od jakiegoś czasu. Wskazuje także, że to efekt tarć w lubelskim PiS między wojewodą, którego doradcą był Dawid Kostecki oraz samorządowcami związanymi z ministrami Michałkiewiczem i Soboniem. Jak rzecz ujmują internauci, zmiany były nieuchronne, "bo żrą się w PiS". 

Rozmowa z Michałem Pelczarskim, nowym wicestarostą powiatu łęczyńskiego:

Czy dymisja wicestarosty Kosteckiego i w konsekwencji pański awans to efekt tarć w strukturach PiS?

- Dymisja wicestarosty Kosteckiego jest - tylko i wyłącznie - konsekwencją decyzji pana starosty, który może sobie sam wybierać współpracownika, z jakim chce pracować. To konsekwencja faktu, że pan starosta  - jak sam powiedział – stracił zaufanie do pana Dawida. Nie ma mowy o żadnej walce frakcji, nie ma mowy o tarciu w strukturach PiS. 

Staramy się traktować nasze działania w powiecie w oderwaniu od polityki. Cieszymy się, że m.in. Soboń i Michałkiewicz nas wspierają, natomiast ta dymisja jest tylko i wyłącznie pokłosiem sytuacji, która zapanowała miedzy panami starostą i wicestarostą, którzy mieli współpracować, a współpraca, niestety, się nie ułożyła. Tak wyszło.

A co Pan na to, że "Milejów rządzi"? 

- Nie wiem gdzie. Dla nas powiat jest ważny jako całość, w której każda gmina jest inna. Puchaczów jest bogaty, Milejów trochę bardziej rolniczy, Ludwin ma jeziora i turystykę, gmina Łęczna to miasto górników, pozostałe również mają swoją specyfikę. Nie można mówić, że Milejów rządzi z racji miejsca zamieszkania członków Zarządu.

Ilu mieszkańców gm. Milejów liczy Zarząd Powiatu?

- Trzech, to pan starosta, ja i Piotr Rybak, członek Zarządu. Rzeczywiście, większość, ale to naprawdę bez znaczenia, bo nie chodzi o to, aby rządzić, ale by te wszystkie racje pogodzić i jednolicie działać na rzecz wszystkich gmin.

Nie dobieraliście się według milejowskiego klucza?

- Nie, nie. Dobieraliśmy się według kompetencji, aby móc skutecznie pracować.  

Jolanta Chwałczyk

fot. Starostwo Powiatowe w Łęcznej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE