Reklama

Ktoś palił śmieci na terenie GS

Opublikowano:
Autor:

Ktoś palił śmieci na terenie GS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości LUDWIN: Przewodniczący rady gminy, a zarazem prezes Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Ludwinie został ukarany mandatem 500 zł za to, że na terenie GS palone były plastikowe odpady. 

Jeden z mieszkańców zauważył kłęby dymu na terenie GS w Ludwinie. Paliło się obok piekarni, w której powstaje słynny chleb ludwiński.

Mieszkaniec postanowił zgłosić sprawę Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska, który 23 i 26 listopada przeprowadził kontrolę na terenie GS.

- Nasi pracownicy zastali miejsce po spaleniu. W betonowym boksie spalane były odpady komunalne, m.in. opakowania i folie. Ukaraliśmy za to prezesa GS Ludwin wysokim mandatem, bo odpady palili pracownicy spółdzielni. W czasie kontroli prezes nie wymigiwał się, mówiąc, że ktoś podrzucił te śmieci – informuje Grzegorz Uliński, kierownik Wydziału Inspekcji w WIOŚ Lublin.

Prezes GS Ludwin, a zarazem przewodniczący rady gminy, przyjął mandat w wysokości 500 zł, ale mówi, że nie ma stuprocentowej pewności, kto zawinił. Przypomina, że plac GS jest ogólnodostępny i nikt nie jest w stanie obserwować kontenerów całą dobę.

- Przy mnie nikt nie śmiał palić śmieci. Upomniałem wszystkich pracowników, żeby broń Boże nie robili takich rzeczy – zapewnia prezes GS Ludwin, Wojciech Szymański.

- Może być sytuacja taka, że ktoś podrzucił te śmieci i podpalił. Przestawiłem teraz kontenery do mało dostępnego miejsca i nie ma już możliwości, żeby ktokolwiek podpalił odpady – kończy Szymański.

Kamil Kulig

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE