Reklama

Ławka Niepodległości stanie w Łęcznej

Opublikowano:
Autor:

Ławka Niepodległości stanie w Łęcznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło wyniki konkursu „Ławka Niepodległości dla samorządów”. Wśród 143 laureatów z całego kraju znalazła się Gmina Łęczna. Łęczyńska ławeczka stanie na odnowionym Placu Powstań Narodowych.

30 tys. zł otrzyma Łęczna na wykonanie multimedialnej ławki, dzięki której każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Na ławeczce będzie można odsłuchać Marsz Pierwszej Brygady, przemówienia Piłsudskiego i inne nagrania. Ławka będzie posiadała fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych, ładowarkę urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi. Ławka będzie podświetlana systemem LED.
 
Komisja konkursowa przeanalizowała 262 oferty. O wyborze decydowały m.in.: najlepsza lokalizacja oraz zaproponowane materiały związane z lokalną historią. Lokalnym akcentem będzie materiał dotyczący Stanisława Lisa-Błońskiego - komendanta łęczyńskich struktur Polskiej Organizacji Wojskowej, który doprowadził do wyzwolenia Łęcznej w 1918 roku.
 
Ławeczka zostanie zamontowana do połowy grudnia tego roku. Wcześniej przedstawiciele naszego miasta pojadą do MON na podpisanie umowy.
Po Skwerze 100-Lecia Niepodległości to kolejna inicjatywa łęczyńskiego ratusza mająca na celu upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE