Reklama

Łęczna: Gdzie powstaną łąki?

Opublikowano:
Autor:

Łęczna: Gdzie powstaną łąki?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już dziś odbędzie się pierwsze spotkanie dotyczące łąk kwietnych i trawników ekstensywnych w Łęcznej w ramach Laboratorium Miejskiego Programu Estetyka dla Miasta Łęczna. 

Zdjęcie

 

 

Termin: Środa - 17 czerwca 2020, godzina 16.30
Miejsce: Sala Posiedzeń Rady Miejskiej, plac Kościuszki 22

Informacja od organizatorów:

Spotkanie odbywać się będzie z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
W ramach spotkania zyskamy wiedzę specjalistyczną o łąkach kwietnych i trawnikach ekstensywnych w miastach, zaprojektujemy łąki dla Łęcznej i wybierzemy miejsca lokalizacji łąk. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma wysiewki łąki kwietnej na swój balkon.

W najbliższych miesiącach w mieście Łęczna będzie realizowany innowacyjny projekt - Laboratorium Miejskiego Programu Estetyka. Jest to kontynuacja i rozszerzenie zeszłorocznego Programu Estetyka realizowanego dla miasta.

Prace Laboratorium będą opierać się o trzy tematy; Zieleń Miejska, Kultura Przestrzeni i Zieleń Funkcjonalna. Odpowiednio w ramach tematów będziemy pracować nad powstaniem łąk kwietnych w Łęcznej, rewitalizacji skweru i implementacji rzeźby i sztuki w przestrzeń oraz poszukiwaniu i wytwarzaniu nowych miejsc zieleni i relaksu.
Laboratorium będzie opierało się o pracę mieszkańców i ekspertów z architektury krajobrazu i gospodarki przestrzennej.

Projekt jest realizowany we współpracy Urzędu Miejskiego w Łęcznej, Lubelskiego Węgla Bogdanka, Krajobrazów oraz Fundacji Krajobrazy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE