Reklama

Łęczna w koronakryzysie 1,4 mln zł w plecy!

Opublikowano:
Autor:

 Łęczna w koronakryzysie 1,4 mln zł w plecy! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Koronawirus, który wywołuje ogromne spustoszenie w budżetach samorządów nas również nie oszczędził. Wpływy do kasy miasta za marzec i kwiecień zmalały w porównaniu z rokiem ub. o 1,4 mln złotych - informuje Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej.

Mamy za sobą dwa miesiące pod rządami koronawirusa. Jakie sfery życia miasta i gminy zdemolował najbardziej?

- Gmina Łęczna na tle innych gmin w Polsce nie odniosła aż tak dużych negatywnych skutków zdrowotnych wywołanych koronawirusem. Niestety, nie można tego powiedzieć o gospodarce. Przedsiębiorcy ponieśli - i wielu z nich nadal ponosi - duże straty w prowadzonej działalności. Ucierpiała również edukacja. Zamknięcie szkół i przedszkoli dla wielu rodziców stało się ogromnym problemem. Z kolei zmiana sposobu prowadzenia zajęć z formy stacjonarnej na naukę zdalną jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Z pewnością do zrealizowanej w ten sposób podstawy programowej będzie trzeba w przyszłości wrócić i nadrobić powstałe zaległości. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że w przepełnionych programach nauczania trudno będzie znaleźć na to miejsce i czas.

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Jolanta Chwałczyk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE