Reklama

Reklama

Łęczna: Już o godz. 17 kolejny Spacer dla kobiet

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łęczna: Już o godz. 17 kolejny Spacer dla kobiet  - Zdjęcie główne

Podczas środowego spaceru protestujący ubrali łęczyńskiego dzika w maseczkę z błyskawicą i powiesili na nim wieszak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę ulicami Łęcznej przeszło ponad 400 przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego. W zaplanowanym na sobotę spacerze organizatorzy liczą na jeszcze większą frekwencję.

Reklama

- W środę cieszyliśmy się niesamowitą frekwencją. Ponad 400 osób wzięło udział w proteście. Mamy nadzieję, że w sobotę 31 października przyjdzie nas jeszcze więcej - piszą organizatorzy na utworzonym wydarzeniu na Facebooku.

- Spotkamy się o 17 na Placu Niepodległości i ruszymy ponownie w stronę Urzędu Miasta przez dwa ronda (przy Wamexie i przy Lidlu). Z Placu Kościuszki ruszymy w stronę deptaku, z którego dojdziemy na ostatni przystanek marszu - Plac Cyrkowy, gdzie będzie dużo czasu na przemowy i wyrażenie swojej opinii - dodaje.

Przypomnijmy, że takie spacery organizowane są w całej Polsce przez przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego. Powodem jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja z powodu dużego prawdopodobieństwa trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z Konstytucją RP.  

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE