Reklama

Reklama

Łęczyńscy handlarze sprzedali państwu 2 tys. chryzantem

Opublikowano:
Autor:

Łęczyńscy handlarze sprzedali państwu 2 tys. chryzantem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do łęczyńskiego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło 16 wniosków o pomoc dla osób handlujących chryzantemami, których nie udało się sprzedać z powodu zamknięcia cmentarzy we Wszystkich Świętych.

Reklama

"140 kwiatów pojawiło się wczoraj przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Łęcznej. Kwiaty zostały zakupione przez ARiMR w ramach rządowej akcji wsparcia przedsiębiorców i ogrodników" – poinformowało we wtorek, 10 listopada, łęczyńskie starostwo na swoim profilu facebookowym.

"Donice z chryzantemami stanowią obecnie dekorację budynku Starostwa, powiatowych jednostek organizacyjnych, a także zdobią miejsca pamięci" – piszą pracownicy urzędu, którzy położyli kwiaty także m.in. na cmentarzu parafialnym w Łęcznej, na pomnikach poświęconych polskim bohaterom.

Kwiaty pochodzą ze skupu interwencyjnego prowadzonego przez ARiMR. W ten sposób państwo pomaga sprzedawcom chryzantem, którym nie udało się ich sprzedać z powodu zamknięcia cmentarzy dzień przed Wszystkimi Świętymi, w dzień tego święta i w Dzień Zaduszny.

Chryzantemy przesadzą do ziemi

Jak poinformował "Wspólnotę" lubelski oddział ARiMR do łęczyńskiego biura powiatowego agencji złożono 16 wniosków na "2000 sztuk kwiatów i 2067 doniczek".  Rekompensaty zostaną wypłacone 31 grudnia br.

Chryzantemy zagospodarował też łęczyński ratusz. Kwiaty zdobią plac Powstań Narodowych, pomnik Tadeusza Kościuszki, okolice Urzędu Miejskiego, a także rondo im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Pod zdjęciem pokazującym chryzantemy na tym rondzie, opublikowanym na profilu facebookowym Urzędu Miejskiego w Łęcznej pojawił się komentarz internautki Marzeny Zając: "Czy tych w donicach nie można posadzić do gruntu? Byłyby ozdoba przez kilka lat, a nie przez tydzień - dwa. Wyglądają bardzo ładnie, fajnie, gdyby tak co roku rondo byłoby ukwiecone. Czego niestety w tym mieście brak".

- Tak ostatecznie będzie, teraz kwiaty zostały postawione "na gorąco" podobnie jak w Chełmie czy Świdniku. Przyjechały do nas w donicach i póki tak pięknie wyglądają zostały rozstawione - mówi rzecznik łęczyńskiego ratusza Grzegorz Kuczyński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE