Reklama

Reklama

Łęczyński szpital otworzył izolatorium

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: powiatleczynski.pl

Łęczyński szpital otworzył izolatorium - Zdjęcie główne

foto powiatleczynski.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Wólce Cycowskiej działa izolatorium dla osób zakażonych koronawirusem. Powstało w ub. dla pacjentów, którzy łagodnie przechodzą COVID-19, nie wymagają tlenoterapii lub dla tych, którzy po szpitalnym leczeniu poczują poprawę.

Reklama

Opiekę nad pacjentami sprawuje obecna na miejscu kadra szpitala z Łęcznej. Pobyt w Izolatorium finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

- Decyzje o tym, żeby w powiecie powstało izolatorium zapadły kilka tygodni temu, gdy gwałtownie zaczęły rosnąć statystyki zachorowań w kraju. Istniała obawa, że może zabraknąć nam miejsc w szpitalu – wyjaśnia Krzysztof Bojarski, dyrektor szpitala w Łęcznej.

Rozważane były dwa warianty: przekształcenia szpitala w jednoimienny albo izolatorium. Drugie rozwiązanie, w obliczu zahamowania wzrostu zakażeń w kraju wydawało się korzystniejsze, bo nie zamykało dostępu do szpitala osobom bez koronawirusa. Izolatorium zostało ulokowane w obiekcie, który miał być Domem Pomocy Społecznej.

Domownicy bez kwarantanny

- Zostało tam przygotowanych 36 miejsc w pokojach jedno i dwuosobowych z łazienkami, z pełnym wyżywieniem oraz opieką lekarską, która na bieżąco monitoruje stan zdrowia chorych, sprawdzając między innymi saturację – informuje Krzysztof Bojarski.

Do izolatorium chorych może kierować sanepid, lekarz rodzinny i szpital w Łęcznej, który koordynuje działania związane z izolatorium.

- To miejsce spełnia jeszcze jedną ważną funkcję – podkreśla dyr. K. Bojarski. – Chroni domowników przed koniecznością poddania się kwarantannie. Gdy chory przebywa w domu, bo koronawirusa przechodzi lekko lub bezobjawowo, to po okresie izolacji sanepid nakłada kwarantannę na osoby, z którymi mieszkał w jednym gospodarstwie. Gdy natomiast osoba zakażona przebywa w izolatorium i nie ma kontaktu z najbliższymi, to nie będą oni zmuszeni poddać się kwarantannie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE