Reklama

Łęczyńskie obchody Narodowego Święta Niepodległości (DUŻO ZDJĘĆ)

Opublikowano:
Autor:

Łęczyńskie obchody Narodowego Święta Niepodległości (DUŻO ZDJĘĆ) - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lokalne obchody Narodowego Święta Niepodległości zgromadziły w kościele św. Barbary w Łęcznej społeczność miasta i powiatu. Eucharystię w intencji Ojczyzny sprawowali łęczyńscy proboszczowie. Liturgię poprzedził program patriotyczny przygotowany przez dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem. 

W tym roku dalsze uroczystości odbywały się na nowo wyremontowanym Placu Powstań Narodowych. Pochód tradycyjnie poprowadziła Orkiestra Górnicza LW „Bogdanka" S.A. Po przemówieniach starosty Romana Cholewy i burmistrza Teodora Kosiarskiego delegacje szkół i zakładów pracy złożyły kwiaty i wieńce pod krzyżem oraz na mogiłach bohaterów walki o wolność Ojczyzny.

W hołdzie pamięci żołnierzom i uczestnikom powstań narodowych, odczytany został Apel Poległych, a modlitwę w ich intencji poprowadził ks. proboszcz Andrzej Lupa. Ostatnim akcentem uroczystości był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Górniczej LW „Bogdanka" S.A.

Wieczorem po Mszy św. w parafii św. Barbary odbył się koncertował pieśni patriotycznej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha.

Marzena Olędzka 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE