Reklama

Lekarze otworzyli gabinety

Opublikowano:
Autor:

Lekarze otworzyli gabinety - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy lekarze z naszego powiatu nie wrócą do protestu?

Po wielogodzinnych nocnych negocjacjach ministra zdrowia ze środowiskiem lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego doszło do przełomu. Efekty rozmów widać także w powiecie łęczyńskim. Protestujący po Nowym Roku lekarze otworzyli dzisiaj swoje gabinety.

Dzięki temu otwarte są już wszystkie łęczyńskie przychodnie, chociaż jeszcze wczoraj trzy  nich nie podpisały umów z NFZ: Salmed przy ul. Obrońców Pokoju, Lek-Med 3 przy Jaśminowej i Lek-Med 2 przy Staszica. Dziś rano lekarze z Salmedu przyjmowali pacjentów, ale nie wypisali recept i zwolnień, ale po podpisaniu umowy wszystko już działa normalnie. 

Pacjentów przyjmują już także lekarze z ośrodków zdrowia w Milejowie, Cycowie i Spiczynie.

Czy to oznacza, że przychodnie będą już codziennie otwarte? - Tego jeszcze nie wiemy, zobaczymy - słyszymy w milejowskiej przychodni. 

Pacjenci, których przychodnie były zamknięte korzystali ze świadczeń ambulatorium łęczyńskiego szpitala, które przeżywało prawdziwe oblężenie i wydłużylo czas pracy. Wielu zdezorientowanych pacjentów w kryzysowym czasie zmienilo lekarza.  

O co poszło?

Powodem konfliktu jest wprowadzenie od stycznia pakietu onkologicznego, który nakłada na lekarzy rodzinnych obowiązek zlecenia badań specjalistycznych pacjentowi z podejrzeniem choroby nowotworowej.

Przychodnie uważają, że są do pakietu nieprzygotowane, bo nie mają pracowni RTG czy USG. Dlatego musiałyby płacić za badania poradniom specjalistycznym, których nie sfinansuje ministerstwo.

 

 Zdjęcie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE