Reklama

Lepsze 10 tys. w garści niż węglowa niewiadoma

Opublikowano:
Autor:

Lepsze 10 tys. w garści niż węglowa niewiadoma - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Bogdance, w cztery dni od wejścia ustawy w życie, wnioski o rekompensaty za utracony deputat węglowy złożyło 30 procent z ponad 2800 uprawnionych górniczych emerytów i rencistów. W całym kraju - jedna trzecia, czyli ponad 80 tys. osób. To dane z ubiegłego piątku. 

W Bogdance "deputatowe" biuro mieści się w stołówce górniczej. Ludzie obsługiwani są przy sześciu biurkach.  

Cukierek dla górnika

Największa kolejka była pierwszego dnia rano. W środę w południe ogonek przed przeszkolonymi drzwiami stołówki był nieduży. "Idzie sprawnie" oceniła obsługę 8-osobowa kolejka. Wychodzący mężczyzna przytaknął, że dowiedział się czego chciał. Zapytaliśmy o opinię na temat rekompensaty.

- To jest taki cukierek dla górnika, bo rząd zadecydował za nas i ułatwił sobie życie - mówi emeryt, 34 lata w kopalni, 25 na dole - pobierać te pieniążki będę nadal, choć nie twierdzę, że będę długo żył i daj Boże wszystkim, byłoby korzystniej, dziedzicznie i w dłuższym etapie większe pieniążki.

Emeryt, 27 lat pracy na dole: - Trudno ocenić, ale poprzedni rząd chciał zabrać w zamian nic nie oferując. Czas pokaże, mnie się wydaje, że to dobre rozwiązanie. 

- Kupa złodziejstwa i kombinatorstwa - sarka najstarszy z kolejki (od 1975 roku w Bogdance) - to pod śląskich górników zrobione, szukają oszczędności.  

- Pewnie, że wolelibyśmy po staremu, ale jak długo by to trwało? Lepszy wróbel w garści niż nie wiadomo co - włącza się inny kolejkowicz.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży). Tam znajdziecie poradnik jak dostać pieniądze. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE