reklama

Mali kolędnicy z Łęcznej odwiedzili Andrzeja Dudę

Opublikowano:
Autor:

Mali kolędnicy z Łęcznej odwiedzili Andrzeja Dudę  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Jesteście częścią tej misji – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim z łęczyńskimi dziećmi biorącymi udział w akcji Kolędnicy Misyjni. 

Młodzi artyści z Parafii Świętej Barbary w Łęcznej zaprezentowali Parze Prezydenckiej scenkę kolędniczą i śpiewali polskie kolędy. W spotkaniu uczestniczył m.in. ks. Tomasz Atłas, Dyrektor Krajowy PDM.

Kolędnicy Misyjni to dzieci, które łączą polską tradycję kolędowania z niesieniem pomocy rówieśnikom w krajach misyjnych. W okresie Bożego Narodzenia chodzą od domu do domu, dzieląc się z mieszkańcami swojej parafii ewangeliczną radością i błogosławieństwem, zachęcają przy tym do modlitwy i ofiary na rzecz ich rówieśników. W tym roku pomagają w edukacji dzieciom na Madagaskarze.

- To, co tak pięknie robicie, to wielkie wsparcie dla pracy tych misjonarzy, którzy bezpośrednio tam, w różnych miejscach na świecie, teraz na Madagaskarze, realizują swoją misję – z jednej strony niesienia wiary, ale chyba przede wszystkim niesienia wielkiej pomocy duchowej i materialnej – podkreślił Andrzej Duda. Wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożył podziękowania dzieciom za ich wysiłek i dar serca.

Prezydent zaznaczył, że ta pomoc, która wspiera projekty edukacyjne, także szpitale czy domy dla dzieci ulicy to pomoc bardzo często ratująca życie. – I dlatego jestem wam ogromnie wdzięczny, że się angażujecie, że wpisujecie się w to, co głosi Ojciec Święty Franciszek, który ogłosił ten rok Rokiem Miłosierdzia – powiedział Andrzej Duda. - Dziękujemy, że mogliśmy przyłączyć się do tego dzieła – dodał prezydent.

Podziękował też organizatorom Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci za to że swoim sercem i pracą wspierają misję. Pierwsza Dama złożyła przybyłym gościom życzenia noworoczne.

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci powstało w 1843 roku we Francji. Zrzeszało katolickie dzieci, które podjęły modlitwę i wyrzeczenia dla ratowania chińskich dzieci w czasie głodu. W ciągu dwudziestu lat znane było już nie tylko w Europie ale także w obu Amerykach i w Azji.  W 1922 roku papież Pius XII uczynił je „papieskim”, zalecając jego rozwój w każdej parafii i diecezji na świecie.

Polskie dzieci pomogły już dzieciom w Indiach, w Sudanie Południowym, dwóch krajach Kotliny Kongo, Ugandzie, Republice Środkowoafrykańskiej, Burkina Faso, Peru, Wietnamie, Pakistanie, Boliwii i Papui Nowej Gwinei.

Zdjęcie

źródło: www.prezydent.pl 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE