Reklama

Mamy dwóch kierowników KRUS

Opublikowano:
Autor:

 Mamy dwóch kierowników KRUS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Roman Cholewa, który przestał być starostą łęczyńskim, formalnie wraca do placówki terenowej KRUS w Łęcznej. - Jednak sytuacja zmierza do odwołania mnie ze stanowiska - przyznaje były starosta.

Roman Cholewa (PSL) od 1 kwietnia 2001 roku do 1 grudnia 2014 roku kierował placówką terenową KRUS w Łęcznej.

Nie przestał jednak być pracownikiem tej instytucji, tylko wziął urlop bezpłatny na czas pełnienia funkcji starosty łęczyńskiego.

Niedługo potem wybory parlamentarne wygrało PiS i to członkowie tej partii zaczęli przejmować stanowiska w państwowych instytucjach. W 2016 roku kierownikiem łęczyńskiego oddziału KRUS została Urszula Hucz, przewodnicząca Rady Gminy Puchaczów, członek PiS.

Ta sama partia po wyborach samorządowych ma większość mandatów w radzie powiatu łęczyńskiego. Roman Cholewa przestał być starostą w czwartek 22 listopada.

- W okresie pełnienia funkcji starosty przebywałem na urlopie bezpłatnym udzielonym przez dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS. Po zakończeniu sprawowania funkcji zgłosiłem gotowość powrotu do pracy w KRUS, co oznacza powrót na stanowisko kierownika Placówki Terenowej w Łęcznej – mówi Roman Cholewa, który w ostatnich wyborach dostał się do rady powiatu.

- Oddział Regionalny KRUS zamierza wszcząć procedurę odwołania mnie z tego stanowiska. Ze względu na fakt, iż jestem radnym do odwołania niezbędna jest zgoda rady powiatu – dodaje.

Kamil Kulig

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE