Reklama

Mariusz Fijałkowski kolejnym kandydatem na burmistrza

Opublikowano:
Autor:

Mariusz Fijałkowski kolejnym kandydatem na burmistrza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcę Łęcznej przyjaznej dla mieszkańców, a nie dla kolesi – mówił na sobotniej konferencji prasowej Mariusz Fijałkowski, który został zaprezentowany jako kandydat na burmistrza komitetu Lepsza Łęczna. 

Obecnie Fijałkowski jest wykładowcą, nauczycielem i przedsiębiorcą, a także radnym miejskim (2 kadencję), liderem opozycyjnego klubu Lepsza Łęczna.

- Chcę zmian Łęcznej, chcę, żeby Łęczna się rozwijała, żeby mieszkańcy nie emigrowali za lepszą pracą czy lepszym wykształceniem. Chcę Łęcznej przyjaznej dla mieszkańców, a nie przyjaznej dla kolesi – stwierdził Mariusz Fijałkowski na sobotniej konferencji.

- Aby Łęczna się rozwijała, trzeba odsunąć od władzy Teodora Kosiarskiego, a także nie dopuścić do władzy Leszka Włodarskiego, który będzie kandydatem sterowanym z tylnego siedzenia. Ja jestem człowiekiem niezależnym, nie daje sobą sterować, jestem przedsiębiorcą, więc nie idę do samorządu dla pieniędzy – dodał.

Kandydat Lepszej Łęcznej podkreślał, że od 4 lat jego formacja zbiera postulaty mieszkańców dotyczących rozwoju miasta.

Fijałkowski przedstawił także swój program wyborczy.

- Urząd musi stworzyć dogodne warunki dla przedsiębiorców, którzy stworzą miejsca pracy. A my im stworzymy ulgi podatkowe i strefę aktywności gospodarczej. Chcemy też zagospodarować oraz uzbroić tereny w środku miasta, które są dzisiaj polami uprawnymi i zarastają krzakami – mówił Fijałkowski, który zapowiada także obniżenie podatków i opłat lokalnych, ceny wody oraz ścieków.

- Zlikwidujemy raz na zawsze łęczyńskie układy, kolesiostwo, nepotyzm. O pracy w urzędzie miejskim będzie już decydować tylko wiedza, wykształcenie i kompetencje, a nie skoligacenia i znajomości - dodał. 

Fiłałkowski zapowiada także m. in. likwidację straży miejskiej, stworzenie przedszkola na os. Bobrowniki, żłobka. 

Drugie podejście Fijałkowskiego 

Kandydat Lepszej Łęcznej będzie walczył o fotel burmistrza drugi raz. W 2014 roku doszedł do drugiej tury, w której zdobył 44,13 proc. głosów. 

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października, a ewentualna druga tura 4 listopada. 

Przypomnijmy, że pierwszym kandydatem, który oficjalnie ogłosił, że będzie walczył o fotel burmistrza jest Leszek Włodarski (Wspólna Sprawa). 

Z kolei we wtorek 21 sierpnia Prawo i Sprawiedliwość jako swojego kandydata na burmistrza przedstawiło Piotra Winiarskiego.  

Na giełdzie nazwisk jest jeszcze obecny burmistrz Teodor Kosiarski (Wspólna Sprawa), który w rozmowie ze "Wspólnotą Łęczyńską" przyznał, że zamierza startować w wyborach samorządowych, ale nie doprecyzowal, czy chodzi o ubieganie się o reelekcję.  

Kto ma największe szanse na fotel burmistrza Łęcznej? - ZAGŁOSUJ W ANKIECIE

 

MARIUSZ FIJAŁKOWSKI

 

Mariusz Fijałkowski (Lepsza Łęczna), 33 lata Absolwent administracji Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W marcu 2017 roku Uniwersytet Jagielloński w Krakowie nadał Mariuszowi Fijałkowskiemu stopień doktora nauk prawnych. Tytuł jego rozprawy to 'Prawny wymiar przywództwa wójta jako organu wykonawczego gminy'. Fijałkowski jest wykładowcą akademickim i nauczycielem w kilku szkołach policealnych dla dorosłych w województwie lubelskim, a także przedsiębiorcą - właścicielem firmy zajmującej się produkcją, handlem oraz usługami edukacyjnymi. Radny miejski w kadencjach 2010-2014 i 2014-2018. Żonaty, spodziewa się dziecka. Jego zainteresowania to polityka, prawo, wędkarstwo i piłka nożna.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE