Reklama

Miał cofnięty licznik

Opublikowano:
Autor:

Miał cofnięty licznik - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku roku łęczyńscy policjanci po raz piąty ujawnili nieprawidłowości w stanie drogomierza. Wczoraj podczas kontroli drogowej seata okazało się, że licznik był cofnięty ponad 7 tys. km.

We wtorek w Jaszczowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego mieszkańca gminy Głusk kierującego seatem.

Podczas odczytu stanu licznika mundurowi stwierdzili, że w grudniu 2019 r. w trakcie badań diagnostycznych stan licznika wskazywał 246253 przebytych kilometrów. Zaś wczoraj w chwili kontroli wykonywanej przez policjantów drogomierz wskazywał 239079 km. Różnica w stanie licznika wynosiła dokładnie 7174 kilometra. Właściciel pojazdu będzie musiał wyjaśnić te nieprawidłowości.

Policja przypomina, że od 1 stycznia policjanci podczas kontroli drogowej sprawdzają aktualny stan licznika i porównują z danymi dostępnymi w systemach policyjnych.

Zgodnie z art. 306 a k.k. zmiana stanu drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru stanowi przestępstwo, zagrożone karą do pięciu lat więzienia. Odpowiedzialność spoczywa zarówno na osobie zlecającej ingerencję w licznik, jak i na wykonawcy takiej usługi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE