Miała być kopalnia Jan Karski, jest pozew o miliardy

Wizualizacja infrastruktury naziemnej Kopalni Jan Karski

wiadomosci Australijska spółka Prairie Mining Limited poinformowała, że zawarła umowę finansowania sporu sądowego, której wartość wynosi 18 mln dolarów australijskich (12,3 mln USD).

Jolanta Chwałczyk

Opublikowano: 14 września 2020 14:20 | Aktualizacja: 15 września 2020 15:29

To pieniądze na dochodzenie odszkodowania od polskiego rządu za utracone zyski m.in. z Kopalni Jan Karski, która wydobywać miała węgiel koksujący ze złóż pod Cycowem.

Roszczenie odszkodowawcze Prairie obejmuje także straty związane z Kopalnią Dębieńsko na Dolnym Śląsku oraz wydatki spółki na oba projekty, powiększone o odsetki i koszty.

Australijczycy zapowiedzieli, że pozew o arbitraż zostanie złożony w najbliższych tygodniach.

Na sądowe wydatki 

Jak informuje PML umowa finansowania tego sporu inwestycyjnego zawarta została z Litigation Capital Management. Zapewnia pieniądze do natychmiastowego wykorzystania na pokrycie wydatków prawnych, opłat na rzecz Trybunału, kosztów powołania ekspertów oraz kosztów operacyjnych związanych z roszczeniem. To pożyczka z ograniczonym zwrotem, której spłata nastąpi jedynie w przypadku uzyskania odszkodowania od Rzeczypospolitej Polskiej.

(...)

POZOSTAŁO 73 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.