Reklama

Miasto wchłonie bibliotekę powiatową? Dyrektor biblioteki: To barbarzyństwo!

Opublikowano:
Autor:

Miasto wchłonie bibliotekę powiatową? Dyrektor biblioteki: To barbarzyństwo! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowa biblioteka przestanie istnieć i będzie stanowiła jedną placówkę z miejską książnicą, a wszystkie jej zbiory, komputery i meble przejmie miasto – na taki scenariusz planowanej fuzji zgodzili się radni miejscy i powiatowi. 

W powiecie forsowana przez zarząd uchwała przeszła dopiero za drugim podejściem. Na sesji 17 czerwca większość radnych powiatowych była przeciw łączeniu bibliotek.

W takiej sytuacji na 28 czerwca zwołano nadzwyczajną sesję, na której radni zagłosowali już po myśli starosty. Uchwały dają zielone światło do połączenia bibliotek.

 Przypomnijmy, że Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej to jedyna instytucja kultury prowadzona przez powiat łęczyński.

Przez 19 lat istnienia zgromadziła pokaźny księgozbiór wyselekcjonowany m.in. pod kątem popularnych w powiecie kierunków kształcenia. Instytucja organizuje konkursy, w których biorą udział dzieci z całego powiatu. Konkursy te na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny naszego miasta. 

Biblioteka przeniesie się na Bożniczą?

Od 2010 roku jednostka mieści się w budynku przy ulicy Staszica 9 należącym do starostwa. Po ewentualnym połączeniu jej wyposażenie, czyli 16 tys. książek, komputery i meble zostaną przekazane ratuszowi i trafią w większości do biblioteki przy ul. Bożniczej na rewitalizowanej obecnie części "Starej Łęcznej".

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE