Reklama

Miasto zburzy starą kamienicę i zbuduje nową

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miasto zburzy starą kamienicę i zbuduje nową  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę burmistrz podpisał umowę z wykonawcą budowy kamienicy przy Rynku II. Zajmie się tym firma Mega-Therm Instalacje z Lublina, która za 3,2 mln złotych do końca przyszłego roku wybuduje budynek mieszkalno-usługowy.

- W chwili obecnej obiekt składający się z trzech powiązanych ze sobą części jest nieużytkowany, w fatalnym stanie technicznym. Grozi zawaleniem i jest przeznaczony do rozbiórki – mówi Grzegorz Kuczyński z łęczyńskiego ratusza.

W miejscu zburzonej kamienicy powstanie podpiwniczony budynek piętrowy z poddaszem użytkowym.

- Na parterze przewidziano trzy większe lokale usługowe z własnym zapleczem, które zostaną przeznaczone na Centrum Działań Społecznych. Mieszkania socjalne, łącznie 12 lokali, zostaną umieszczone na parterze, piętrze i poddaszu. W budynku zostanie zainstalowane wyposażenie umożliwiające pełnienie przewidzianych funkcji. Łączna powierzchnia użytkowa budynku wynosi 915,25 m2. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt pn. „Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej – II etap” jest realizowanego przez Gminę Łęczna w ramach Osi priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działania 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE