Reklama

Mieszkańcy: Zróbcie porządek z tymi szklarniami!

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy: Zróbcie porządek z tymi szklarniami! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kijany: - Tu jest bardzo niebezpiecznie, tylko słychać, jak szyby strzelają – mówią mieszkańcy Kijan, w gminie Spiczyn. – Właściciel miał rozebrać szklarnie, ale skończyło się na obietnicach. – Rozpoczynamy działania administracyjne! – zapowiada starostwo łęczyńskie. 

Wieczorami szklarnie zmieniają się w miejsce libacji, w dzień zagrażają bezpieczeństwu dzieci z osiedla i uczniom szkoły znajdującej się w pobliżu. 

Radny: Szyby mogą zabić!

O historię tego miejsca zapytaliśmy miejscowego radnego Andrzeja Ochmińskiego, który od kilku miesięcy poruszał temat szklarni na forum samorządu. Pawilony wybudowano 15 lat temu, na terenie Zespołu Szkół Rolniczych należącym do starostwa łęczyńskiego. Służyły jako miejsce praktyk dla uczniów zdobywających w szkole kwalifikacje ogrodnicze. Dziś do nauki zawodu ogrodnika nie ma tam wielu chętnych, a szklarnie od lat stoją nieużytkowane. Przez ten czas popadły w ruinę  – z metalowej konstrukcji dachu zwisają kawałki szyb, a teren szklarni porosły drzewa i chaszcze. Miejsce jest ogólnodostępne dla ludzi i bardzo niebezpieczne, jak oceniają sami mieszkańcy.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

EM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE