Reklama

Milejów: Skończy się handlowanie na ulicy

Opublikowano:
Autor:

Milejów: Skończy się handlowanie na ulicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Milejów uzyskała prawie milion zł na przebudowę targowiska w miejscowości Milejów-Osada. Handel przeniesie się w inne miejsce, gdzie powstanie zadaszenie, stoły handlowe i budynek z sanitariatami. 

Obecnie sobotnie targi w Milejowie odbywają się w Alejach Niepodległości i bocznych uliczkach. Jest to uciążliwe dla mieszkańców, którzy mają wtedy problem z wyjazdem ze swoich posesji.

To niedługo ma się zmienić, bo 4 stycznia gmina podpisała umowę na dofinansowanie budowy nowego targowiska, które powstanie w zupełnie innym miejscu: na rogu ulic  Fabrycznej i Klarowskiej, w sąsiedztwie Gminnego Ośrodka Kultury. Gmina wykupiła już działki specjalnie na ten cel.

- Nowe targowisko będzie utwardzone, oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej, wyposażone w odpływ wody deszczowej, będzie posiadało zadaszone stoiska, miejsca parkingowe i urządzenia sanitarno-higieniczne - mówi Anna Kłoda, specjalista ds. projektów unijnych w Urzędzie Gminy Milejów.

- Obiekt zostanie podzielony na dwie sekcje: w sekcji pierwszej prowadzona będzie wyłącznie sprzedaż produktów rolno-spożywczych, natomiast w drugiej pozostałych towarów - dodaje.

Zgodnie z umową, nowy targ ma powstać do końca września 2019 roku. - To maksymalny termin, ale nie jest powiedziane, że inwestycja nie będzie wykonana wcześniej - kończy Anna Kłoda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE