Reklama

Milejów: Wirski przewodniczącym już V kadencję

Opublikowano:
Autor:

Milejów: Wirski przewodniczącym już V kadencję - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni gminy Milejów zebrali się jako pierwsi w powiecie. Pierwsza sesja VIII kadencji odbyła się tam w poniedziałek. Przewodniczącym rady został Andrzej Wirski, a wiceprzewodniczącym Jan Buba - obaj z komitetu wójta.

Radni złożyli uroczyste ślubowanie: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców". Każdy z 15 radnych dodał zdanie: "Tak mi dopomóż Bóg". Nazwiska radnych do ślubowania w kolejności alfabetycznej wyczytywał najmłodszy radny Grzegorz Kurdyga.

Później ślubowanie złożył wójt Tomasz Suryś. - Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg – ślubował wójt Tomasz Suryś, który rozpoczął już piątą kadencję na tym stanowisku

Następnie powołano komisję skrutacyjną w składzie Robert Antoniak (przewodniczący), Marian Charytanowicz i Jakub Jóźwiak. Komisja przeprowadziła tajne glosowanie na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady.

Na przewodniczącego było dwóch kandydatów  z komitetu wójta: Andrzej Wirski i Marian Turek.

Wirski zdobył 10 głosów za i 4 przeciw, za kandydaturą Turka było 3 radnych, 7 przeciw, 4 wstrzymało się od głosu. Jeden głos był nieważny. Miejsce przy stole prezydialnym zajął zatem Andrzej Wirski. Przewodniczącym rady gminy będzie już piątą kadencję.

Na wiceprzewodniczącego kandydowali Jan Buba i Marian Turek. W pierwszym głosowaniu padł remis. Obaj radni zdobyli po 7 głosów za swoją kandydaturą, dlatego powtórzono głosowanie.

Ostatecznie Jan Buba wygrał w drugim podejściu, zdobywając 9 głosów za i 4 przeciw. Za kandydaturą Mariana Turka było 4 radnych, 9 przeciw, 1 wstrzymał się od głosu. Jeden głos ponownie był nieważny.

Z kolei w czwartek ustalone zostaną składy komisji stałych. Wtedy też radni otrzymali projekty budżetu na 2019 rok.

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 27 listopada w Twoim punkcie sprzedaży. 

Kamil Kulig 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE