Reklama

Młode ratowniczki spisały się na medal

Opublikowano:
Autor:

 Młode ratowniczki spisały się na medal - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - O wszystkim opowiedziała mi pani, która przyjechała do naszej szkoły odnaleźć "te wyjątkowe i dzielne dziewczynki". Chciała im podziękować. Podkreślała, że zareagowały z zaskakującą dla niej dojrzałością i wiedzą o tym, jak postępować w razie wypadku – mówi Maria Paryła, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu.

Dyrektor Paryła dodaje: - Byłam wzruszona i dumna. Tym bardziej, że nasza szkoła od kilku lat organizuje konkursy "Młodzi Ratownicy". Okazało się, że ta wiedza i praktyka przydała się w życiu codziennym. Nasze uczennice świetnie zdały ten egzamin. 

Po prostu pomogłyśmy

- Była sobota, odpoczywałyśmy nad Piasecznem, na molo i w pewnym momencie zobaczyłyśmy jak razem z rowerem przewraca się kobieta, która z tyłu w foteliku wiezie małe dziecko. Pobiegłyśmy na miejsce – opowiada Wiktoria Podleśna, uczennica kl. VII. 

Oceniły sytuację. Poprosiły kobietę, by się nie ruszała. Zadzwoniły pod 112. Gdy dyspozytor uznał, że chodzi o Piaseczno koło Warszawy, zadzwoniły po raz drugi precyzyjnie tłumacząc co i gdzie się wydarzyło. Karetka miała przyjechać za kwadrans. Drugie dziecko płakało. Kobietę coraz bardziej bolała ręka. 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE