Reklama

Mniejszy zysk Bogdanki. Przez wodę i strop

Opublikowano:
Autor:

Mniejszy zysk Bogdanki. Przez wodę i strop  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Lubelski Węgiel Bogdanka opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2018 roku. Przychody Grupy LW Bogdanka spadły w tym okresie o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem.

Na osłabienie wyników wpływ miały czynniki natury geologicznej i hydrogeologicznej, które przełożyły się na przejściowo niższy wskaźnik uzysku i w konsekwencji na niższą produkcję i sprzedaż. były to problemy z utrzymaniem stropu i wypływy wody, w efekcie wydajność ściany była niższa niż w normalnych warunkach – poinformował prezes LWB Artur Wasil.

Z drugiej strony pozytywnie na wynik finansowy wpłynęło rozliczenie ugody zawartej pomiędzy spółką a konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras. Dodatni wpływ na zysk operacyjny i EBITDA z tego tytułu wyniósł ok. 28,7 mln zł.

Utrudnienia, z jakimi mieliśmy do czynienia w minionym kwartale, były przejściowe. Już od marca produkcja odbywa się zgodnie z planem. Podtrzymujemy tegoroczny plan wydobycia na poziomie nie niższym niż 9 mln ton – dodaje Artur Wasil.

Koncentrujemy się obecnie na przygotowaniach do udostępnienia, poprzez istniejącą infrastrukturę podziemną, złoża Ostrów, na które koncesję wydobywczą otrzymaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Uruchomienie pierwszej ściany jest planowane ok. 2020 roku – dodaje.  

Produkcja węgla handlowego w okresie styczeń-marzec 2018 roku wyniosła blisko 2,1 mln ton wobec 2,4 mln ton w analogicznym okresie ubiegłego roku. Sprzedaż węgla ukształtowała się natomiast poziomie 2 mln ton, wobec 2,4 mln ton rok wcześniej. Średni uzysk wyniósł 56,7 proc., wobec 66,7 proc. przed rokiem.

Udział Spółki w rynku węgla energetycznego w Polsce wyniósł po I kwartale 16,5 proc. Z kolei udział w dostawach węgla do energetyki ukształtował się na poziomie 22,7 proc.

fot. lw.com 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE