Reklama

Mocne wejście prezesa Wasila

Opublikowano:
Autor:

Mocne wejście prezesa Wasila - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Bogdanka weszła w drogę Australijczykom. Bogdanka chce przejąć złoże australijskiej Prairie Mining. Zaostrza się spór między Bogdanką a Australijczykami o wydobycie na wschodzie kraju" - to tytuły ogólnopolskich mediów. 

Komentowały one niedawny ruch Bogdanki, wykonany na szachownicy złóż Lubelskiego Zagłębia Węglowego: LWB złożył do ministra środowiska wniosek o koncesję na wydobycie węgla ze złoża K-6 i K-7 w obrębie projektowanego obszaru górniczego "Cyców"

Gdzie dwóch się kłóci - kto skorzysta? 

Politycy szykujący się do kampanii wyborczej? Górnicy ze spółek, którzy z nadzieją wyglądają australijskiej kopalni? Bo czekają na nowego pracodawcę, który będzie na rynku pracy konkurencją dla Bogdanki, która - jak na naszych łamach nie raz mówili górnicy i związkowcy - obrosła spółkami. Górnikom pracującym pod ziemią ramię w ramię z kolegami z LWB płaci się tam ponad połowę mniej niż zatrudnionym pod LWB. Związkowcy nazywają to niewolnictwem XXI wieku. W stronę złóż K-6-7 patrzy biznes, polityka, ale i mieszkańcy kilku gmin i powiatów. 

Dobra nowina wiceministra 

Pierwsi do akcji ruszyli politycy. 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk 

fot. lw.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE