Reklama

Mroczek, Żak, Vega, Damięcki, Staszczyk zachęcają do zbiórki na leczenie Filipka

Opublikowano:
Autor:

Mroczek, Żak, Vega, Damięcki, Staszczyk zachęcają do zbiórki na leczenie Filipka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Marcin Mroczek i Przemysław Cypriański nagrali filmik, na którym zachęcają do licytacji plakatu z autografami. Inni znani aktorzy zachęcają do wpłat na leczenie Filipka z Jawidza na portalach społecznościowych. Zbiórka trwa - LINK. 

Zbiórka dla małego mieszkańca Jawidza w powiecie łęczyńskim trwa na portalu Siepomaga.pl. Rodzice Filipka tak opisują tam swoją dramatyczną historię: "W głowie naszego 2-letniego synka tyka bomba. Kiedy postawiono diagnozę, guz miał już  ponad 8 centymetrów. To wielkość pięści dorosłego człowieka... W Polsce usłyszeliśmy, że to koniec, a czasu z synkiem pozostało nam bardzo mało. Powiedziano nam, że Filipek umrze... Od tych słów zaczęło się nasze rozpaczliwe szukanie ratunku. Znaleźliśmy go w USA. Niestety leczenie tam kosztuje fortunę. Prosimy Cię z całego serca – pomóż nam ratować życie naszego synka, on ma dopiero dwa latka..."

Filipek przeszedł już trzy operacje. Koszt 10-miesięcznego leczenia w USA wynosi aż 1 250 000 $, to jest ponad 5 mln złotych!!!

 Vega, Żak, Miller, Mroczek, Różczka...! Znane nazwiska udostępniają zbiórkę!

Historia chłopca poruszyła mnóstwo osób. Na Facebooku ruszyła niesamowita akcja pomocy. Do zbiórki w portalach społecznościowych zagrzewają celebryci.

"Ma dwa latka, nazywa się Filipek. Stwierdzono u niego bardzo złośliwego guza mózgu.. jedyną szansą dla niego jest leczenie w USA. Niestety, kwota do zebrania jest ogromna... ???????? Do końca zbiórki zostało już tylko 5 dni, a potrzebne są jeszcze prawie 4 miliony!! Bardzo Was proszę o pomoc❤️" - pisze Magdalena Różczka, znana m.in z serialu "Lekarze".
Mateusz Damięcki, aktor serialu "W rytmie serca" ogłosił na swojej stronie zbiórkę i dodał post o grupie z licytacjami.
"Kochani, może chcecie coś kupić, albo sprzedać ??? W zasadzie nie ma to znaczenia - ważne, że każda kupiona, lub sprzedana rzecz pomoże Filipkowi, tylko to się liczy!" - agituje.
Katarzyna Zielińska czyli Betty z "Listów do M" - pomogła już innemu choremu dziecku, a teraz zgodziła się pomóc Filipkowi.
"Pomożecie mi z Filipkiem? Nie mogę zostawić tego gościa bez pomocy. Może uda się pobić kolejny rekord?" - apeluje na swoim profilu. W niedzielę poprosiła o dołączenie do grupy "Licytacje dla Filipka Bulandy".
Ekipa "Licytacje dla Filipka Bulanda" organizuje pomoc. Wspaniałe rzeczy do licytacji. Wyzwanie: AUSTRALIA
Pomóc Filipkowi można poprzez wpłacenie pieniędzy na zbiórkę na Siepomaga.pl, albo poprzez wylicytowanie fantów, których już jest ogrom: począwszy od ubrań, książek, kosmetyków, zabawek, a skończywszy na dwu-, a nawet trzytygodniowym pobycie na kontynencie KANGURÓW w Sydney.
"Spośród wszystkich osób, które wpłacą 30 zł na zbiórkę Filipka, oraz umieszczą screen pod postem w dowodem wpłaty, zostanie rozlosowana główna nagroda. Wygrana osoba będzie miała w Australii całe piętro do swojej dyspozycji, udostępnione auto, oraz zapewnione wycieczki!" - wyjaśnia Gosia Łukasiewicz, administrator grupy z licytacjami na facebook`u. Wystawiający aukcje zapewnia pobyt w Sydney, Frenchs Forest.

 Hitem licytacji jest aukcja udostępniona ostatnio przez Marcina Mroczka i Przemysława Cypriańskiego, finalistów programu "Dance Dance Dance" telewizyjnej "Dwójki". Na licytację dla Filipka Celebryci wystawili plakat ze swoimi portretami i autografami. Gadżet osiągnął już cenę 2 tys. zł, a licytacja trwa do 28 kwietnia.
 Pod młotek poszły już - auto przekazywane co roku na WOŚP (7000 zł), kurs online - Jak zarabiać na nieruchomościach (6050 zł), 60 minutowy LOT SAMOLOTEM NAD WARSZAWĄ (770 zł), a także - lot akrobatyczny, kilkudniowy pobyt w Tatrach, 50 kg makaron. Niezakończone, ale już piękne kwoty są między innymi na aukcjach: 7 dni w Szkocji, pobyt w Norwegii.Armia Filipka: NIE POZWÓLMY, ABY TEN UŚMIECH ZGASŁ!

Do nagłośnienia zbiórki zachęca Kinga Całus: "Kochani! Pomagamy, działamy i zbieramy te kolosalne pieniądze! Zostały trzy dni! 1 284 000 zł do zebrania każdego dnia‼️‼️‼️".

Grupę  "Licytacje dla Filipka Bulanda" koordynują Damian Bulanda, tata Filipka i Gosia Łukasiewicz, główny administrator strony z licytacjami, oraz jej 11 pomocniczych "elfów". Dziennie internauci wystawiają na aukcję nawet 700 przedmiotów i usług. Armia wolontariuszy nagłaśnia zbiórkę w polskich i zagranicznych mediach. Historię Filipka zdecydowała się wyemitować australijska telewizja śniadaniowa.

- Próbujemy z całych sił dostać się do mediów i o dziwo, apele do największych krajowych stacji pozostają bez odpowiedzi, a przebijamy się do gazet w Australii. Tam ma nas pokazać australijska śniadaniówka, taka jak u nas "Pytanie na śniadanie" - mówią wolontariusze.
Zakończenie licytacji: 30 kwietnia 2020
Do 27 kwietnia zebrano 2 026 361,77 zł (35,85%)
Brakuje jeszcze 3 625 234,23 zł

RATUJMY ŻYCIE FILIPKA!

Strona zbiórki: www.siepomaga.pl/filip

DANE DO PRZELEWU TRADYCYJNEGO

NUMER KONTA
89 2490 0005 0000 4530 6240 7892

TYTUŁEM
21949 Filip Bulanda darowizna

Ponad 3 MILIONY i zaledwie 3 dni na ich zebranie... Zbiórkę na portalu Siepomaga.pl nagłaśniają reżyser Patryk Vega, aktorzy: Cezary Żak, Magdalena Różczka, Mateusz Damięcki, Marcin Mroczek, Katarzyna Bujakiewicz, Ewa Błaszczyk, Joanna Moro, Mateusz Janicki, muzycy: Muniek Staszczyk, Marcin Miller, dziennikarze: Anna Popek, Jarosław Kulczycki, prezenterka telewizyjna Paulina Sykut-Jeżyna, blogerka Basia Szmydt ... i inni. Apele o wsparcie trafiają do Chajzera, Błaszczykowskiego, Krupy, Lewandowskiej, Sochy, Kurdej-Szatan, Dygant, Szyca, Pazury, Cichopek, Brodzik, Kożuchowskiej, Dereszowskiej, Kukulskiej, Żmudy-Trzebiatowskiej... i wielu, wielu innych osób!

 

STATYSTYKI

- W grupie "Licytacje dla Filipka Bulandy" jest 23 300 osób z czego 14 tysięcy dołączyło od 19 kwietnia, kiedy ogłoszono licytację dotyczącą pobytu w Australii;
- Dziennie pojawia się około 700 postów z licytacjami;
- 60 proc. członków grupy to mieszkańcy Lublina i okolic, pozostali pochodzą m.in. z Warszawy, Kielc, Krakowa, Torunia;
- Około 25 kwestujących pochodzi z Grecji, Stanów, Szwecji, Włoch, Norwegii. Wolontariusze "Armii Filipka" są też w Australii, Maroko, Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

 

Magdalena Sych

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE