Reklama

Na piwo przed sklepem w czasie epidemii

Opublikowano:
Autor:

Na piwo przed sklepem w czasie epidemii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyjścia z dziećmi na place zabaw, wspólne piwo przed sklepem, piesze i rowerowe wycieczki nad jeziora czy do lasu – tak ostatni weekend spędzali niektórzy mieszkańcy powiatu łęczyńskiego. 

W miniony weekend łęczyńscy policjanci wspierani przez terytorialsów wnikliwie sprawdzali cel wyjścia oraz wyjazdu z domów. Najwięcej funkcjonariuszy było na trasach prowadzących nad jeziora i to tam stwierdzili najwięcej naruszeń przepisów.

- Policjanci zatrzymywali do kontroli drogowej pojazdy i rozpytywali o cel wyjazdu poza miejsce zamieszkania. Osoby, które nie zastosowały się do aktualnych obostrzeń dotyczących przemieszczenia się wyłącznie w celach bytowych, zawodowych i zdrowotnych zostały ukarane mandatami karnymi i obligowani byli do powrotu do domu – informuje st. sierż. Izabela Zieba, rzeczniczka łęczyńskiej komendy.      

- Nie brakowało również przepadków, gdzie dorośli mieszkańcy powiatu łęczyńskiego spotykali się ze sobą, by posiedzieć na placu zabaw bądź wypić piwo przed sklepem – dodaje.  

Tylko w sobotę i w niedzielę na terenie powiatu łęczyńskiego ujawniono 44 przypadki naruszenia prawa dotyczącego zakazu zgromadzeń i przemieszczania się. Za złamanie obowiązujących przepisów grozi wysoka grzywna nałożona przez funkcjonariuszy policji i  kara administracyjna.

- Pamiętaj zostając w domu, ograniczasz ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i dbasz o życie oraz zdrowie swoje i swoich bliskich – przypomina policja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE