Reklama

Nadal zapominamy o odblaskach

Opublikowano:
Autor:

Nadal zapominamy o odblaskach  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja prowadziła na drogach naszego powiatu działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. 

W środę i czwartek prowadzone były policyjne działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”,.

- Podczas akcji ujawniono ośmiu pieszych, którzy poruszając się poza obszarem zabudowanym nie posiadali elementów odblaskowych. Dwóch z nich za popełnione wykroczenia zostało pouczonych, natomiast sześć osób zostało ukaranych mandatami karnymi – informuje kom. Michał Grzesiuk z olicji w Łęcznej.

- Podkreślenia wymaga, że większość pieszych i rowerzystów stosuje się do przepisów i posiada elementy odblaskowe. Jest to szczególnie ważne biorąc pod uwagę historię zdarzeń drogowych, które miały ostatnio miejsce na terenie powiatu. Jak wynika z doświadczenia – piesi, którzy zostali potrąceni podczas ostatnich wypadków i kolizji – nie posiadali elementów odblaskowych – dodaje.

Policja przypomina, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierowcę z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE