Reklama

Narodowe Święto Niepodległości w Łęcznej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Narodowe Święto Niepodległości w Łęcznej [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Motocykle, taniec flag i barwne grupy rekonstrukcyjne można było zobaczyć na obchodach 11 listopada w Łęcznej.

Główne obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Barbary w Łęcznej. Stamtąd uczestnicy obchodów przeszli na Plac Powstań Narodowych. Na czele przemarszu jechali członkowie łęczyńskiego stowarzyszenia motocyklowego PATRIA.

Na placu uczennice Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach zaprezentowały taniec z flagami. Później przemawiali wicestarosta Michał Pelczarski i burmistrz Leszek Włodarski, którzy przedstawili rys historyczny odzyskania niepodległości. Podkreślali, jak dużą wartością dla Polaków jest wolność i ile krwi przelali za nią nasi rodacy. Na Placu Powstań Narodowych odbyła się modlitwa za bohaterów i apel poległych.

Na uroczystościach nie zabrakło naszych grup rekonstrukcyjnych. Cztery osoby z lewej - ekipa Grodu Słowiańskiego w Wólce Bieleckiej, obok nich członkowie Chorągwi Zamku w Zawieprzycach, którzy uczcili święto głośną salwą z armaty.

Wideo UM Łęczna:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE