Reklama

Nasza sonda: Kto ma największe szanse zostać burmistrzem

Opublikowano:
Autor:

Nasza sonda: Kto ma największe szanse zostać burmistrzem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁĘCZNA: Wszystko wskazuje na to, że właśnie ci kandydaci zmierzą się w wyborach o fotel burmistrza Łęcznej. Kto z nich ma największe szanse na sukces? Aby odpowiedzieć na to pytanie należy zagłosować w naszej sondzie. Wyniki z pewnością pokażą nie tylko popularność kandydatów, ale też stopień mobilizacji ich wyborców. Zagłosuj teraz - LINK DO ANKIETY 

Znany już jest termin wyborów samorządowych. Odbędą się w niedzielę 21 października, a ewentualna druga tura będzie miała miejsce 4 listopada. Po ogłoszeniu wyborów kandydaci mogą już prowadzić kampanię wyborczą.  Do 27 sierpnia można zarejetrować komitety wyborcze. Niektórzy kandydaci z naszego powiatu zarejestrowali już pierwsze komitety.

A kto będzie walczył o fotel burmistrza? Przypomnijmy, że listę nazwisk otworzył Leszek Włodarski (Wspólna Sprawa), obecny zastępca burmistrza Łęcznej, który jako zdradził pierwszy swoje plany.

 - Tak, startuję w najbliższych wyborach samorządowych. Od urodzenia mieszkam w Łęcznej, jej los nie jest mi obojętny. Uważam, że znam moje miasto, jego potrzeby, problemy i sposoby na ich rozwiązanie – mówił w czerwcu "Wspólnocie."

Kandydowanie Leszka Włodarskiego nie oznacza jednak, że z walki o reelekcję zrezygnował już Teodor Kosiarski (szef lokalnego komitetu Wspólna Sprawa).

- Nie, nie rezygnuję, ja swój komitet powołuję, nie wiem jeszcze, czy będziemy konkurować z Panem Leszkiem, czy nie. Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa – stwierdził Teodor Kosiarski.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości będzie, choć na razie nieoficjalnie, Piotr Winiarski.

- Biorę bardzo poważnie pod uwagę kandydowanie na burmistrza Łęcznej – miasta, w którym mieszkam od urodzenia. Chciałbym wykorzystać swoje doświadczenie dla rozwoju naszej gminy – mówi Piotr Winiarski.   

Na giełdzie nazwisk jest także Mariusz Fijałkowski, lider opozycyjnego klubu radnych miejskich Lepsza Łęczna, który w poprzednich wyborach doszedł do drugiej tury, w której zdobył 44,13 proc. głosów.

Każdemu z potencjalnych i oficjalnych kandydatów zadaliśmy takie same pytania. Nie udało nam się skontaktować z Teodorem Kosiarskim, który przebywał na urlopie.

 

Kto ma największe szanse na fotel burmistrza Łęcznej? - ZAGŁOSUJ W ANKIECIE

 

1. W ilu procentach ma pan skompletowane listy kandydatów na radnych?

Leszek Włodarski: Wciąż trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatami.

Piotr Winiarski: Listy są już skompletowane. Trwają ostatnie uzgodnienia z kandydatami na radnych.

Mariusz Fijałkowski: Są już prawie pełne, na pewno będziemy mieli kompletne listy.

2.Czego najbardziej obawia się pan w kampanii?

Leszek Włodarski: Obawiam się nieczystych zagrywek, kampanii opartej na tanim populizmie, oskarżeniach bez pokrycia i obrażaniu zamiast kampanii uczciwej i merytorycznej.

Piotr Winiarski: Najbardziej obawiam się kłamstwa i manipulacji. Chciałbym, aby kampania była wymianą argumentów, pomysłów i doświadczeń służących dobru naszej gminy, ale zobaczymy, jaki kierunek przyjmie. Osobiście mam nadzieję, że będzie to kampania merytoryczna.

Mariusz Fijałkowski: Braku merytorycznej dyskusji i ciągłych ataków personalnych.

3. Jakie jest najważniejsze zadanie do zrealizowania dla burmistrza?

Leszek Włodarski: Z programem poczekajmy na ogłoszenie daty wyborów. Z pewnością postawimy na ożywienie społeczne, gospodarcze i kulturalno-rekreacyjne miasta, jednocześnie pamiętając o kluczowych inwestycjach. Na szczegóły przyjdzie jeszcze czas.

Piotr Winiarski: Szczegółowe zadania i sposób ich realizacji zawarte w programie wyborczym przedstawię mieszkańcom gminy po oficjalnym zgłoszeniu mojej kandydatury na Burmistrza Łęcznej. Program zakłada uczynienie z Łęcznej miasta bardziej konkurencyjnego dla inwestorów oraz bardziej przyjaznego i tańszego dla mieszkańców. W programie będzie, tak jak powiedziałem wcześniej, nowe spojrzenie na inwestycje i zarządzanie naszą gminą.

Mariusz Fijałkowski: Na razie nie chcę mówić o konkretnych zadaniach, gdyż wiem, że za chwilę pan Włodarski może mieć to w swoim programie. Poczekamy - jak kampania się zacznie, to ogłosimy program.

Jako mieszkaniec widzę, że miasto się nie rozwija i się kurczy, bo mieszkańcy emigrują. Każdego roku ich ubywa, ponieważ nie ma nowych miejsc pracy. Trzeba zrobić wszystko, żeby młodzi ludzie mieli po co w Łęcznej zostawać. Obecnie kończą studia i wyjeżdżają, bo w Łęcznej nie ma pracy. Jest tylko albo kopalnia, albo urzędy. Poza tym nie ma żadnych perspektyw i to należy zmienić.

Kto ma największe szanse na fotel burmistrza Łęcznej? - ZAGŁOSUJ W ANKIECIE

 

LESZEK WŁODARSKI

Leszek Włodarski (Wspólna Sprawa), 40 lat Absolwent Politechniki Lubelskiej na kierunku nauczyciel informatyki. Zastępca burmistrza Łęcznej, wcześniej wicedyrektor (2009-2013), a następnie dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Łęcznej, w której spędził zarówno lata szkoły podstawowej, jak i liceum. Leszek Włodarski jest zastępcą burmistrza od lutego 2016 roku. Zainteresowania: sport, rekreacja, informatyka i nowinki technologiczne, podróże. Żonaty, dwójka dzieci.

 ZdjÄ™cie

 

PIOTR WINIARSKI

Piotr Winiarski (Prawo i Sprawiedliwość), 51 lat Ukończył prawo i administrację, a także politologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1999-2014 radny powiatu łęczyńskiego, w pierwszej kadencji (1999-2003) wicestarosta, w drugiej kadencji (2003-2007) starosta powiatu łęczyńskiego. Od 2015 roku Piotr Winiarski jest radnym sejmiku województwa lubelskiego. W latach 1993-1999 był nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie. W latach 2007-2008 wojewódzki inspektor transportu drogowego; 2008-2015 kierownik działu kontroli i nadzoru Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, od 2015 ponownie wojewódzki inspektor transportu drogowego. Piotr Winiarski jest regionalistą, autorem wielu artykułów historycznych w 'Merkuriuszu Łęczyńskim', a także m. in. książki 'Łęczna i okolice w powstaniu styczniowym' czy publikacji 'Wszystkie drogi do niepodległości' w ubiegłorocznej pracy zbiorowej 'Studia z dziejów Łęcznej'. Zainteresowania: historia regionalna, wędkowanie, turystyka, zwiedzanie zabytków. Żonaty, cztery córki.

Zdjęcie

 

MARIUSZ FIJAŁKOWSKI

Mariusz Fijałkowski (Lepsza Łęczna), 33 lata Absolwent administracji Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W marcu 2017 roku Uniwersytet Jagielloński w Krakowie nadał Mariuszowi Fijałkowskiemu stopień doktora nauk prawnych. Tytuł jego rozprawy to 'Prawny wymiar przywództwa wójta jako organu wykonawczego gminy'. Fijałkowski jest wykładowcą akademickim i nauczycielem w kilku szkołach policealnych dla dorosłych w województwie lubelskim, a także przedsiębiorcą - właścicielem firmy zajmującej się produkcją, handlem oraz usługami edukacyjnymi. Radny miejski w kadencjach 2010-2014 i 2014-2018. Żonaty, bezdzietny. Jego zainteresowania to polityka, prawo, wędkarstwo i piłka nożna.

Zdjęcie

 

TEODOR KOSIARSKI

Teodor Kosiarski (Wspólna Sprawa), 63 lata Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Od 19 maja 1980 roku do 19 listopada 2002 roku pracował na wszystkich szczeblach hierarchii górniczej. Przez 6 lat był dyrektorem technicznym kopalni w Bogdance, następnie przez 2 lata był jej dyrektorem ds. inwestycji. Jego pasją są konie. Prowadzi własną stadninę koni. W ramach studiów podyplomowych ukończył Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na kierunku 'Hodowla koni i jeździectwo'. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Teodor Kosiarski jest burmistrzem Łęcznej już 4 kadencję, a więc od 2002 roku.

 ZdjÄ™cie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE