Reklama

Nauczyciele nie dostaną pensji w grudniu?

Opublikowano:
Autor:

Nauczyciele nie dostaną pensji w grudniu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczna: Związki zawodowe nie podpiszą porozumienia w sprawie zawieszenia części wynagrodzeń pracowników szkół. - Pogrywają sobie z nami - mówią na to radni powiatowi, którzy chcieli już się zgodzić na zawieszenie swoich diet tak jak żądały związki.

Przypomnijmy, że aby zrównoważyć tegoroczny budżet, zarząd powiatu zaproponował zawieszenie do końca roku 25 proc. wynagrodzeń nauczycieli i innych pracowników szkół, jednak warunek postawiły nauczycielskie związki zawodowe: zgodzą się, jeśli przez ten czas wszyscy radni solidarnie zawieszą w całości swoje diety. Wyrównanie dla radnych i pracowników szkół miałoby nastąpić w styczniu, bez odsetek.

Związkowcy: Nie podpiszemy porozumienia

Radni takie żądania uznali za szantaż. Jednak później starostowie spotkali się z radami pedagogicznymi szkół, gdzie usłyszeli "kulturalną, grzeczną prośbę" o solidarne oszczędzanie. Dlatego do czasu sesji wpłynęło już 15 indywidualnych oświadczeń radnych dotyczących zawieszenia ich diet do końca 2017 roku. 

Jednak mimo tych oświadczeń nieoczekiwanie szefowe trzech nauczycielskich związków zawodowych odmówiły podpisania porozumienia. 

- 24 października wpłynęło do nas pismo podpisane przez panie Stec, Błaziak i Król, a więc przez szefowe trzech związków zawodowych. Te panie odmawiają podpisania porozumienia, powołując się, że jest to niezgodne z prawem, nie przedstawiając żadnej linii prawnej, podpisując się same pod pismem, którego są autorami - poinformował na ostatniej sesji Rady Powiatu, w środę 18 października, starosta Roman Cholewa.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE