Reklama

Nauczyciele, prezes kopalni, wójt Puchaczowa na kwarantannie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nauczyciele, prezes kopalni, wójt Puchaczowa na kwarantannie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 2 nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej przebywa na kwarantannie z powodu kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem. Na kwarantannie jest także wójt gminy Puchaczów i jego zastępca. Nie ominęła ona także prezesa kopalni.

Przypomnijmy: w poniedziałek informowaliśmy o tym, że na 10-dniowej kwarantannie przebywają starosta łęczyński Krzysztof Niewiadomski i burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski oraz dziewięciu pracowników szpitala. Wszyscy oni mieli kontakt z pracownikiem kadry zarządzającej szpitala w Łęcznej, u którego stwierdzono covid-19.

Wśród osób na kwarantannie jest także prezes spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, która wydała komunikat w tej sprawie.

„Pan Artur Wasil, Prezes Zarządu Lubelskiego Węgla „Bogdanka” w ostatnim czasie miał kontakt z osobą, u której potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2. W związku z tym zdarzeniem Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał decyzję o nałożeniu na Prezesa obowiązkowej kwarantanny w miejscu stałego pobytu” – poinformowała spółka.

W komunikacie Lubelskiego Węgla Bogdanka czytamy dalej, że „w czasie kwarantanny Prezes świadczył pracę zdalnie. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi w Lubelskim Węglu „Bogdanka” procedurami, ustalono listę osób będących w bezpośrednim kontakcie z Prezesem i bezzwłocznie je odizolowano, minimalizując potencjalne zagrożenie dla pozostałych pracowników. Aktualnie wiemy, że wynik badania Prezesa na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 jest ujemny, dlatego wszyscy mogą bezpiecznie powrócić do pracy”

Przedstawiciele spółki podkreślają: „Zastosowane w zaistniałej sytuacji procedury pozwoliły zabezpieczyć zarówno pracowników jak i ciągłość realizacji wszystkich zadań w spółce”.

Z tym samym pracownikiem szpitala kontaktował się także Radosław Tkaczyk, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunanej i Mieszkaniowej w Łęcznej, dlatego również jest na kwarantannie. - Pan prezes jest na kwarantannie w związku z kontaktem z osobą, u której stwierdzono koronawirusa. Natomiast kontakt prezesa z tą osobą miał miejsce poza spółką.; Dzisiaj pan prezes miał wykonany test, ponieważ dzisiaj przypada ósma doba od dnia, w którym doszło do kontaku z osobą chorą. Również dzisiaj wymaz zostanie pobrany od burmistrza - informuje Grzegorz Kuczyński, rzecznik łęczyńskiego ratusza.

Na kwarantannie są także Adam Grzesiuk, wójt gminy Puchaczów i jego zastępca Marian Stadnik, którzy mieli kontakt z osobą zakażona.

W podobnej sytuacji jest 2 nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej. - Decyzją sanepidu do 15 września na kwarantannie jest 2 nauczycieli naszej szkoły. Jedna z tych osób miała robiony już test na obecność koronawirusa. Wynik badania był ujemny. Żaden z uczniów nie jest zagrożony, szkoła pracuje normalnie – informuje dyrektor SP nr 4 w Łęcznej, Sławomir Winiarski.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE