Reklama

Nauczyciele z Łęcznej przeciwko likwidacji gimnazjów. Poparła ich większość radnych

Opublikowano:
Autor:

Nauczyciele z Łęcznej przeciwko likwidacji gimnazjów. Poparła ich większość radnych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nauczyciele wypełnili w czwartek sale sesyjną rady miejskiej w Łęcznej. Sprzeciwiają się pomysłom rządu PiS, który chce likwidować gimnazja. Poparła ich większość radnych - dlatego rada miejska przyjęła oficjalne stanowisko przeciwko likwidacji i wygaszaniu gimnazjów. 

Nauczycieli łęczyńskich gimnazjum popiera także burmistrz Łęcznej. - Jedno z gimnazjów w naszym mieście zatrudnia obecnie 43 nauczycieli, po likwidacji szkoły będzie trzeba wypłacić im odprawy. Taka rewolucja wprowadzi zamieszanie i jest marnotrawieniem publicznych pieniędzy, które można by przeznaczyć np. na e-podręczniki - mówił na sesji Teodor Kosiarski.

- To, że dorastający człowiek będzie chodził do ośmioletniej podstawówki zamiast do gimnazjum nie pozbawi go problemów - przekonują łęczyńscy nauczyciele, którzy skierowali pismo do przewodniczącej rady miejskiej (podpisało je  60 osób).

Dlatego rada miejska podjęła w czwartek oficjalne stanowisko w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec planowanej reformy oświaty, w tym likwidacji/wygaszania gimnazjów. Za podjęciem tego stanowiska głosowało 14 radnych, dwóch było przeciw a czterech radnych wstrzymało się od głosu.

Przypomnijmy, że po wypowiedziach medialnych m. in. premier Beaty Szydło i minister edukacji Anny Zalewskiej, które otwarcie mówią o potrzebie likiwdacji gimnazjów ruszyła akcja "Ratujmy gimnazja" rozpoczęta przez jedną z tego typu szkół w Toruniu.  Do dzisiaj (10 grudnia) w 600 gimnazjach trwa akcja zbierania podpisów przeciwko likwidacji gimnazjów.

Zdjęcie 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE