Reklama

Nie wstyd Panu, Panie Burmistrzu?

Opublikowano:
Autor:

Nie wstyd Panu, Panie Burmistrzu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Z pewnością nie jest to powód do chwały - odpowiada "Wspólnocie" burmistrz Leszek Włodarski. Dodaje, że temat jeszcze nie został zamknięty. Gmina czeka na sądowe rozstrzygnięcie w tej sprawie. 

Chodzi o to, że Łęczna nie otrzymała z RPO dofinansowania na fotowoltaikę. Po kilka milionów zł dostały: Cyców, Milejów, Ludwin. Łęczyński wniosek był jednym z dziewięciu - na 210 - odrzuconych na wstępnym etapie oceny formalnej!

Dlaczego nie otrzymaliśmy dofinansowania?

Burmistrz wyjaśnia: - W grudniu ub. roku w ramach oceny projektu pod nazwą "Odnawialne źródła energii w Gminie Łęczna" zostaliśmy wezwani przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego do złożenia wyjaśnień oraz do dokonania uzupełnień do projektu. Pomimo terminowego dokonania poprawek 31 stycznia br. zostaliśmy poinformowani przez instytucję organizującą konkurs o negatywnej ocenie projektu w zakresie spełnienia kryterium formalnego poprawności. 

(...)

POZOSTAŁO 75 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Jolanta Chwałczyk

 

na zdjęciu: Mamy już w Łęcznej elektrownię na dachu Szkoły Podstawowej nr 2 z 66 panelami fotowoltaicznymi. Fotowoltaiki także na swoich dachach chcą mieszkańcy. Szkolna instalacja fotowoltaiczna składa się z 66 modułów o łącznej mocy 19,8 kWp. Zamienia energię słońca na energię elektryczną w modułach umiejscowionych na stelażach z aluminium. Za pomocą odpowiedniego falownika i elementów instalacji elektrycznej stały prąd wyprodukowany w modułach fotowoltaicznych zostaje zamieniony na zmienny i przesyłany do sieci

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE