Reklama

Nie zmniejszy się liczba łóżek w łęczyńskim szpitalu

Opublikowano:
Autor:

 Nie zmniejszy się liczba łóżek w łęczyńskim szpitalu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Duża część pielęgniarek w Szpitalu w Łęcznej jest zatrudniona na kontraktach. Mogą więc pracować dłużej, niż na zwykłych etatach, dzięki czemu szpital wypełnia normy uzależniające ilość łóżek od liczby etatów pielęgniarskich i na razie nie pójdzie śladem placówek, które zmniejszają liczbę łóżek na oddziałach.

Przypomnijmy: wraz z nowym rokiem w życie weszły przepisy dotyczące minimalnej liczby pielęgniarek wymaganej w szpitalach. Teraz stan personelu jest regulowany w odniesieniu do liczby szpitalnych łóżek. Na jedno łóżko na zwykłym oddziale musi przypadać 0,6 etatu pielęgniarki, na oddziałach o profilu zabiegowym - 0,7, a na dziecięcych 0,8. 

To efekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia. W teorii nowe przepisy miały zwiększyć liczbę personelu medycznego przypadającego na jednego pacjenta. Szefowie niektórych szpitali wskazują jednak, że w takiej sytuacji łatwiejszym rozwiązaniem jest dla nich zmniejszenie liczby łóżek, a nie zatrudnianie większej liczby pielęgniarek, których po prostu na rynku pracy brakuje.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE