Wyniki badania exit poll: Andrzej Duda nadal prezydentem Polski

Głosowanie zakończone. Według pierwszych powyborczych informacji wygrał Andrzej Duda | foto Archiwum

wiadomosci Są wyniki badania exit poll z drugiej tury wyborów. Według nich to Andrzej Duda zostanie prezydentem Polski na najbliższe pięć lat.

dsm

Opublikowano: 12 lipca 2020 19:05 | Aktualizacja: 12 lipca 2020 19:21

O godz. 21 zakończyło się głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce. Według sondażowych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich więcej głosów uzyskał Andrzej Duda - 50,4 proc. Rafał Trzaskowski zdobył 49,6 proc. Na oficjalne wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać, co najmniej do jutrzejszego poranka.

 

Obywatele w kraju i za granicą mieli do wyboru dwóch kandydatów: urzędującego aktualnie prezydenta Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego, kandydata wystawionego przez Koalicję Obywatelską, będącego jednocześnie aktualnym prezydentem Warszawy. Pierwszą odsłonę wyborów wygrał Andrzej Duda, uzyskując 43,50 proc. głosów (8,45 mln głosów), Rafał Trzaskowski zebrał 30,46 proc. głosów (5,92 mln głosów).

 

W pierwszej turze do walki o fotel prezydenta stanęło 11. kandydatów.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +1 / -0

  katoliczka

  to było w Łęcznej woj. lubelskie i posiadam zdjęcia

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +1 / -0

  katoliczka

  w dniu 11 lipca w którym obowiązywała cisza wyborca przy Lidlu stanął samochód oplakatowany z wizerunkiem Dudy byłam w z głosić w komendzie policji. Jednemu można było zakłócać ciszę wyborczą a drugiemu nie.