Reklama

Nowy sztandar dla OSP Zezulin (zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

Nowy sztandar dla OSP Zezulin (zdjęcia)  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Zezulin - nasz dom, nasza tradycja" – pod takim hasłem w niedzielę 19 sierpnia odbyły się Dni Zezulina, w czasie których świętowano również 90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej Zezulin. 

Wydarzenie rozpoczęło się w miejscowym kościele od poświęcenia nowego sztandaru OSP Zezulin. Później odbył się przemarsz na plac przed remizą, gdzie historię jednostki przedstawił wójt gminy Ludwin Andrzej Chabros.

- Z oficjalnej dokumentacji wynika, że OSP Zezulin powstała w 1928 roku i ten rok przyjęliśmy jako oficjalną datę jej zawiązania, która znajdowała się nawet na starym sztandarze – mówił wójt Andrzej Chabros, który na własną rękę czytał źródła dotyczące jednostki, gdzie dowiedział się, że jednostka jest jeszcze starsza.

- W archiwum gminnym znalazłem zapisy i zeznania świadków bez ich nazwisk, że OSP Zezulin powstała w lutym 1917 roku – dodał.

Chabros wspominał także reaktywację OSP Zezulin w 2004 roku po kilkuletniej nieobecności.

- Zostałem prezesem ówczesnego zarządu. Zastaliśmy wtedy pusty garaż i budynek nadający się do kompletnego remontu. Pierwsze mundury uszyte mieliśmy z drelichu – opowiadał wójt.

Na 90-lecie OSP Zezulin otrzymała nowy sztandar z hasłem "Bogu na chwałę. Ludziom na ratunek". Poprzedni sztandar pochodził z 1978 roku, widnieje na nim napis: "W służbie ojczyzny ludowej".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE